Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

Technologijos,
kurios įgalina

Pradėję veiklą daugiau kaip prieš 30 metų, šiandien esame „Novian“ įmonių grupė. Mūsų 2018-2022 m. vykdyti projektai apėmė beveik 50 šalių – nuo Europos iki Afrikos, Azijos ir Amerikos.

Augant įmonių ir organizacijų poreikiams, sujungėme programavimo, duomenų įveiklinimo kompetencijas ir IT infrastruktūros išmanymą.

Kritinės IT infrastruktūros
valdomos paslaugos

Esame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugų profesionalai, užtikriname, kad mūsų kliento IT infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Mūsų misija – suteikti Jūsų organizacijai konkurencinį pranašumą pasitelkiant technologijas.

Kuriantiems
skaitmeninę organizaciją

Skaitmeninė organizacija šiandien gali itin daug – sukurti naujas aplikacijas vos per kelias savaites ar mėnesius, pokyčius paremti duomenimis ir dirbtiniu intelektu, o rutininį darbą patikėti robotams.

Mūsų tikslas – IT sprendimai, jungiantys Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Aplikacijos organizacijų
procesams spartinti

„Low-code“ sprendimai yra puiki išeitis, kai reikia greito būdo aiškiam, ne itin kompleksiškam procesui automatizuoti.

Įvertinkite galimybes paspartinti Jūsų organizacijos procesus pasitelkus „Novian“ aplikacijas.

„Novian“ grupė

Šiandien trimis kryptimis – programavimo, skaitmeninimo ir IT infrastruktūros – veikiančios grupės įmonės dirba visose Baltijos šalyse, Norvegijoje ir Ruandoje, aptarnauja ir diegia projektus visame pasaulyje. Jie apima projektus nuo IT ūkio sklandaus kasdienio veikimo užtikrinimo iki programavimo – miesto ar šalies masto informacinių sistemų kūrimo, taip pat skaitmeninimo sprendimų.

Programavimas

Nacionalinių ir „išmaniųjų miestų“ informacinių sistemų kūrimas, duomenų analitikos ir procesų automatizavimo sprendimai, aviacija, gynyba, energetika – tai sritys, kuriose „Novian“ programavimo įmonės yra sukaupusios daugiausia patirties. Bendrovės siūlo platų programavimo paslaugų paketą, siekia sukauptas žinias bei kompetencijas didžiųjų duomenų, dirbtinio intelekto, sistemų integravimo, robotizuoto procesų automatizavimo srityse efektyviai pritaikyti verslo ar institucijų poreikiams.

Technologijos

IT infrastruktūra – tai pamatas, ant kurio kuriamos organizacijų informacinės sistemos. „Novian“ technologijų bendrovių kompetencijos apima jos sukūrimą, priežiūrą ir suderinimą su naujais poreikiais. Paslaugų portfelyje – su aukšto našumo skaičiavimo įrenginiais ir jų klasteriais susiję, taip pat atviro kodo debesijos technologijų, aukšto patikimumo duomenų, archyvavimo ir kiti sprendimai.

Skaitmeninimas

„Novian“ įmonės šalyse, kur yra įsikūrusios, pirmauja skaitmeninimo srityje teikdamos skaitmeninimo – žiniasklaidos publikacijų ir popierinių dokumentų – sprendimus. Tai lemia grupės teikiamų skaitmeninimo sprendimų įvairovė. Juos teikia „Novian“ bendrovės Lietuvoje ir Estijoje, pasaulio mastu pripažinta žiniasklaidos stebėsenos programinės įrangos bei skaitmeninimo paslaugų bendrovė „Zissor“. „Novian“ grupės patirtis šioje srityje siekia daugiau kaip 10 metų.

Mūsų patirtis apima projektus verslo, e. valdžios, e. sveikatos, mokesčių ir kitose srityse (Lietuvoje), sprendimus dirbtinio intelekto srityje, pavyzdžiui, kuriant lietuviškai kalbantį robotą.

Naujas technologijų galimybes išnaudojame ir sprendimams, susijusiems su klimato pokyčiais ir orų prognoze (Pietų Afrika), ir diegdami superkompiuterius Vilniaus universitete (Lietuva) bei duomenų centrų sprendimus įvairiose šalyse.

Tūkstančiams nanopalydovų „bendrauti“  kosmose padės Lietuvos specialistų kuriama platforma

Bendradarbiaudama su Europos kosmoso agentūra (EKA) ir kurdama nanopalydovams „bendrauti“ skirtus sprendimus, programavimo bendrovė „Elsis PRO“ (nuo 2023 m. pabaigos veikia kaip „Novian Pro“) 2023 m. pabaigė antrąjį „Galaxy“ vystymo etapą, kurio metu sukūrė nanopalydovų duomenų mainų valdymo platformos prototipą. Jį „Elsis PRO“ toliau siekia vystyti bei testuoti nanopalydovų laboratorijose.

Plačiau

Vilniaus universitete įdiegtas unikalus aukšto našumo skaičiavimo įrenginių klasteris

„Novian Technologies“ Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete suprojektavo unikalią aukšto našumo skaičiavimo įrenginių architektūrą, suteikiančią galimybę greitai ir efektyviai vykdyti tyrimus dirbtinio intelekto kūrimo, neuroninių tinklų mokymo srityse bei kitose kūrybinėse bei tiriamosiose veiklose, kurioms atlikti reikalingi labai didelio masto skaičiavimai.

Plačiau

Skaitmenizuotas Lietuvos gyventojų ir būstų surašymas

2011 m. visuotinis Lietuvos gyventojų ir būstų surašymas vyko tradiciniu būdu, jam buvo pasitelkta 6 tūkst. surašinėtojų, o toks surašymas reikalavo didelių finansinių ir laiko sąnaudų. Siekdamas efektyviai naudoti valstybės lėšas, Lietuvos statistikos departamentas nusprendė šį procesą modernizuoti ir pasitelkti naujus IT sprendimus, kuriuos įdiegė bendrovė „Novian Systems“. Sukurta sistema leidžia gyventojų ir būstų surašymą atlikti naudojant pagrindinių valstybės registrų ir informacinių sistemų duomenis. Pirmasis skaitmenizuotas visuotinis surašymas atliktas 2021 m.

Plačiau

Bangladešo nacionalinio duomenų centro modernizavimas

Bangladeše sukūrus kompleksišką elektroninių paslaugų teikimo sistemą, iškilo efektyviai veikiančios organizacijos, kuri jungtų elektroninių paslaugų duomenų centrus su valstybiniu debesimi, poreikis. „Novian Technologies“ pertvarkė ir integravo valstybinio debesies infrastruktūrą taip, kad valstybinės institucijos galėtų patogiai ir efektyviai jį naudoti. Projekto rezultatas – paprastas valstybinio debesies naudojimas valstybinėse institucijose, suprantama kainodara, efektyvus valstybinių resursų panaudojimas, patogi sistemų ir programinės įrangos integracija į valstybinį debesį.

Plačiau

Gyventojų pajamų deklaravimas – per kelias minutes

Pagrindinių mokesčių administravimu Lietuvoje rūpinasi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Siekdama efektyviau administruoti mokesčius, ji bendrovei „Novian Systems“ patikėjo išplėtoti kompleksišką gyventojų pajamų mokesčio informacinę sistemą. Atlikus reikiamus patobulinimus, VMI gali užtikrinti paprastesnį ir patogesnį duomenų, susijusių su gyventojų pajamų mokesčiu, surinkimą bei apdorojimą. Kartu su kitomis bendrovėmis atnaujinta informacinė sistema sudaro sąlygas patogiau pateikti kasmetines gyventojų pajamų deklaracijas internetu.

Plačiau

Kirgizijos pašto teikiamų finansinių paslaugų modernizavimas

„Novian Technologies“ kartu su „Etronika“ skaitmenizavo Kirgizijos pašto finansinių paslaugų teikimą šalies gyventojams. Kalnuotoje šalyje su daugiau nei 6 milijonais gyventojų, kurių dalis gyvena nutolusiose vietovėse, tai leido greičiau gauti finansines paslaugas, sumažinti administracinius kaštus ir padidinti teikiamų finansinių pašto paslaugų patikimumą. Lietuvos įmonių įgyvendintas projektas – tai vienas iš kelių pagrindinių Kirgizijos finansinio sektoriaus vystymo programos projektų, finansuotų Pasaulio banko lėšomis.

Plačiau

Efektyvumas ir greitis sprendžiant sudėtingus skaičiavimo uždavinius - mokslui ir kitoms sritims

Superkompiuteris, padedantis spręsti klimato kaitos problemas

„Novian Technologies“ Burkina Faso sostinėje esančiame WASCAL IT kompetencijų centre įdiegė didelio našumo klimato stebėsenos ir modeliavimo superkompiuterį. Jo gebėjimas apdoroti milžiniškus duomenų kiekius mokslininkams leido efektyviau kurti priemones, padedančias švelninti klimato kaitos poveikį, prognozuoti galimus padarinius ir padėti prisitaikyti prie jau įvykusių aplinkos pokyčių, opių Vakarų Afrikos valstybėms.

Plačiau

Vilniaus universitete įdiegtas unikalus aukšto našumo skaičiavimo įrenginių klasteris

„Novian Technologies“ Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete suprojektavo unikalią aukšto našumo skaičiavimo įrenginių architektūrą, suteikiančią galimybę greitai ir efektyviai vykdyti tyrimus dirbtinio intelekto kūrimo, neuroninių tinklų mokymo srityse bei kitose kūrybinėse bei tiriamosiose veiklose, kurioms atlikti reikalingi labai didelio masto skaičiavimai.

Plačiau

VU MIDAS IT infrastruktūros projektavimas, įrangos tiekimas, diegimas ir priežiūra

Vilniaus universitete 2015 m. paleistas moderniausias Baltijos šalyse Nacionalinio atviros prieigos mokslo informacijos duomenų archyvas (MIDAS). Pagrindinę IT infrastruktūrą jam suprojektavo ir pateikė „Novian Technologies“ kartu su jungtinės veiklos partneriais. MIDAS tikslas – kaupti, tvarkyti, saugoti ir analizuoti mokslo tyrimų duomenis ir didinti mokslinių tyrimų duomenų prieinamumą.

Plačiau

Automatizavus „Viados“ degalinių tinklo procesus – daugiau tvarkos ir efektyvumo

Procesų automatizavimas padeda išvengti neefektyvaus rutininio darbo, įvesti daugiau tvarkos ir susikoncentruoti į pagrindines veiklas. Tai įrodo degalinių tinkle „Viada LT“ bendrovės „Novian Systems“ įdiegti incidentų bei sutarčių registrai ir vidinių dokumentų pasirašymo sistema.

Plačiau

Infoterminalų paslauga „Swedbank“ banke Baltijos šalyse

Didindami elektroninių paslaugų prieinamumą, didžiąją paslaugų dalį bankai perkelia į elektroninę erdvę, kur jos teikiamos kiaurą parą. Čia pasitarnauja infoterminalų sprendimas – jie projektuojami atsižvelgiant į unikalius klientų poreikius, į vieningą sistemą integruojant efektyviausiai uždavinį sprendžiančią pasaulinių gamintojų techninę bei programinę įrangą. 2020 m. „Novian Technologies“ įdiegtų ir prižiūrimų „Swedbank“ internetinio banko terminalų skaičius Baltijos šalyse viršijo 800.

Plačiau

Lietuvos valstybinės darbo inspekcijos efektyvesniam darbui – kokybės valdymo sistema

Šiandien viešasis sektorius susiduria su vis didesniu poreikiu veikti skaidriau ir efektyviau, o šiam tikslui pasitelkiamos ir kokybės valdymo sistemos. Siekiant gerinti veiklos rezultatus ir efektyviau naudoti finansavimą, Lietuvos Valstybinėje darbo inspekcijoje įdiegta veiklos valdymo rezultatų ir stebėsenos sistema. Ji taip pat leido sumažinti verslui tenkančią administracinę naštą. Šiuos technologinius pokyčius Valstybinėje darbo inspekcijoje įdiegė „Novian Systems“.

Plačiau

Skaitmeninei transformacijai įgaunant pagreitį, technologijos įsigali daugelyje gyvenimo sričių, svarbus tampa ir informacijos skaitmeninimas. „Novian“ turi išskirtines galimybes regione vykdyti didelės apimties skaitmeninimo projektus ir pritaikyti suskaitmenintą medžiagą tolimesniam naudojimui.

Mūsų klientai

Dirbame Jums

Dirbame įvairiose srityse ir esame pasirengę sujungti pajėgas Jūsų verslo ar organizacijos poreikiams: nuo konsultacijos IT infrastruktūros priežiūros ar kitais klausimais iki naujos informacinės sistemos sukūrimo ar kompleksinio IT ūkiui skirtų paslaugų paketo.

 • Viešasis sektorius

  • Lietuvos statistikos departamentas
  • Lietuvos registrų centras
  • Pietų Afrikos plėtros bendrija
  • Valstybinė darbo inspekcija
  • Viešųjų pirkimų tarnyba
  • Zanzibaro mokesčių inspekcija
  • Kirgizijos paštas
  • Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerija
  • Centrinė projektų valdymo agentūra
  • Lošimų priežiūros tarnyba
  • Vilniaus miesto savivaldybė
  • Vyriausioji rinkimų komisija
  • Estijos nacionalinis archyvas
  • Lietuvos muitinė
 • Finansai

  • Ruandos nacionalinis bankas
  • Burundžio mokesčių inspekcija
  • SEB
  • Western Union
  • Nasdaq
  • Invega
  • Swedbank
  • Valstybinė mokesčių inspekcija
  • Lietuvos bankas
 • Švietimas ir mokslas

  • Conexus
  • Valstybinis studijų fondas
  • Vilniaus universitetas
  • Lietuvos mokslo taryba
  • Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras
  • Studijų kokybės vertinimo centras
 • Mažmeninė prekyba

  • Iki
  • Rimi
  • Norfa
 • Aplinkos apsauga

  • Lietuvos geologijos tarnyba
  • Vakarų Afrikos mokslo paslaugų centras klimato kaitos ir pritaikytam žemės naudojimui
  • IVL Švedijos aplinkos tyrimų institutas
  • Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras
  • Aplinkos apsaugos agentūra
  • Aplinkos ministerija
  • Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija
 • Energetika

  • Litgrid
  • Zuken
 • Susiekimas ir transportas

  • Lietuvos geležinkeliai
  • Susisiekimo paslaugos
 • Viešosios paslaugos

  • Vilniaus vandenys
 • Žemės ūkis

  • Nacionalinė mokėjimo agentūra
  • Nacionalinė žemės tarnyba
 • Sveikatos apsauga

  • Valstybinė ligonių kasa
  • Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba
 • Aviacija ir kosmosas

  • Europos kosmoso agentūra (EKA)
  • ADB Safegate

Svarbūs skaičiai

Veikiame rinkoje daugiau kaip 30 metų – nuo 1988 metų, kai Lietuvoje buvo įkurta įmonė „Baltic Amadeus“, iš kurios kilo BAIP ir dabartinė „Novian Technologies“.

„Novian“ grupės įmonėse Baltijos ir Skandinavijos šalyse dirba apie 250 specialistų, o įmonės veikia trijose – IT technologijų, IT sistemų programavimo ir skaitmeninimo srityse.

„Novian“ grupės įmonės 2018-2022 metais vykdė projektus beveik 50 šalių.

Sužinoti daugiau

30+
metų patirties
250+
specialistų
50+
šalių

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite

Jie pasitiki mumis

Mūsų partneriai

Skaitmeninius pokyčius įgaliname kartu su įvairiais partneriais – kartu kurdami naujus sprendimus ir atstovaudami pasaulio gamintojams. Tai leidžia klientams pasiūlyti profesionalius sprendimus ir jų poreikius geriausiai atitinkančią įrangos komplektaciją bei gamintojų reikalavimus atitinkantį aptarnavimą.