Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

Tarp Lietuvos kosmoso technologijų klasterio steigėjų – ir „Elsis PRO“

Naujienos
2021 / 11 / 15
< 1 Min. skaitymo

Šalies kosmoso technologijų įmonės suvienijo jėgas ir įsteigė Lietuvos kosmoso technologijų klasterį. Tai numatanti sutartis pasirašyta šių metų lapkričio 15 dieną. Tarp klasterio steigėjų – ir „Novian“ grupės informacinių sistemų bei programinės įrangos kūrimo bendrovė „Elsis PRO“. Klasteryje taip pat dalyvauja Visorių informacinių technologijų parkas. 

Numatoma, kad klasterio nariai sieks sutelkti narių žinias ir išteklius kuriant ir diegiant inovatyvias kosmoso technologijas, pritraukti investicijas į tokių technologijų vystymą, skatinti su kosmoso technologijomis susijusių žinių kūrimą akademinėje bendruomenėje. Tarp klasterio tikslų – ir Lietuvos kosmoso sektoriaus atstovavimas šalyje ir tarptautinėse organizacijose bei projektuose, bendrų projektų įgyvendinimas.

„Kosmoso technologijų pramonės sritis itin veržliai auga ir vystosi visame pasaulyje. Steigiamas klasteris – tvirtas žingsnis plėtojant šią itin perspektyvią pramonės šaką Lietuvoje“, – sakė „Elsis PRO“ generalinis direktorius Rimvydas Jančiauskas.

„Elsis PRO“ yra įgyvendinusi įvairių su kosmoso sritimi susijusių projektų. Vienas iš jų – 2020 m. baigtas „Galaxy“ projektas, kurį finansavo Europos kosmoso agentūra. Jis buvo skirtas nanopalydovų „bendravimo“ klausimams spręsti – tarpusavyje ir su stotimis žemėje. Projekto metu pasiūlyta sistemos architektūra, apibrėžti sistemos reikalavimai, duomenų apsikeitimo formatai. Dar šiais metais planuojama pradėti kitą šios sistemos vystymo etapą, kurio metu bus vystoma „Galaxy“ nanopalydovų spiečių duomenų apsikeitimo platforma.

„Elsis PRO“ įgyvendina ir daugiau su kosmoso sritimi susijusių projektų – tokių kaip dirbtinio intelekto technologijomis paremtas naujos kartos erdvinės stebėsenos platformos prototipas. Taip pat – pažangios gynybinės kosmoso sistemos prototipo kūrimas. Pastarosios sistemos funkcijos yra paremtos dirbtiniu intelektu ir mašininiu mokymu. Šie projektai yra skirti Europos Sąjungos erdvės saugumui užtikrinti.

Nuo 2004 metų veikianti „Elsis PRO“ yra sukaupusi patirtį kuriant programinius sprendimus viešojo administravimo, finansų ir mokesčių, sveikatos priežiūros, švietimo, gynybos ir saugumo sektoriams. Nuo 2021 m. spalio 22 dienos bendrovė „Elsis PRO“ prisijungė prie IT infrastruktūros paslaugų ir programavimo grupės „Novian“.

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite