Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

Skaitmenizacija: kokias galimybes ji atveria verslui ir organizacijoms?

Įžvalgos
2021 / 04 / 15
3 Min. skaitymo

„Novian Systems“ generalinė direktorė dr. Elena Vengrienė

Pastaraisiais metais pasaulį užklupus pandemijai, verslo ir organizacijų atsparumas išorės veiksniams tapo ypač aktualus. Iki tol dinamiškame pasaulyje turėjęs judėti greitai, verslas gavo dar vieną užduotį – išlaikyti šį gebėjimą nepaisant veiklos specifikos ir fizinio judėjimo ribojimų. Susidoroti su šiais iššūkiais įmonėms gali padėti skaitmenizacija.

Nors pandemija kai kurių sektorių veiklas ir planus gerokai pristabdė, didelė dalis įmonių pajuto išaugusią paklausą – mažmeninės prekybos, įvairių aptarnavimo sričių, logistikos paslaugų atstovai ir kiti inovacijų diegimo procesus gerokai paspartino.

Tai leido ne tik sutaupyti finansinių išteklių ir darbo laiką, geriau jausti rinką ir priimti tikslesnius, duomenimis grįstus sprendimus, bet ir išlaikyti veiklos procesų tęstinumą bei spartą net ir esant fiziniams ribojimams.

Šių tikslų siekiančioms organizacijoms siūlome skaitmenizacijos galimybes: duomenų analitiką, procesų automatizavimą pasitelkiant ,,low-code‘‘ technologijas, robotiką ir veiklos informacinių sistemų kūrimą.

Duomenų analitika aktuali prekyboje ir logistikoje

Duomenų analitika aktualiausia dirbantiems su didžiuliais informacijos srautais ir siekiantiems kryptingai juos išnaudoti. Ji padeda suprasti, kaip veikia rinka ir sprendimus priima vartotojai, leidžia įvertinti veiklos būklę, pastebėti spręstinas problemas ir lengviau priimti informacija pagrįstus sprendimus.

Duomenų analitika gali būti naudinga daugeliui sektorių, o ypač – didmeninės ir mažmeninės prekybos, logistikos segmentų atstovams.

Procesus optimizuoja „low-code“ technologijos

Kita kryptis – verslo procesų automatizavimas pasitelkiant „low-code“ technologijas ,,Microsoft Power Apps“ ir „Microsoft Power Automate“ leidžia transformuoti įmonės skaitmeninius procesus be didelių finansinių investicijų.

Įdiegus šias technologijas, vėliau patys įmonės darbuotojai gali modifikuoti sukurtus įrankius net ir neturėdami specifinių programinių žinių.

Toks procesų automatizavimas leidžia sutaupyti laiko ir lėšų, o šiuos sprendimus pasitelkia organizacijos, siekiančios greitai automatizuoti kasdienę darbo eigą bei optimizuoti procesus, perkeldamos juos į skaitmeninę erdvę. Siūlome įvairių jau parengtų ir organizacijų veiklai optimizuoti skirtų sprendimų.

„Novian“ siūlo šiuos sprendimus organizacijų ir įmonių veiklai optimizuoti: projektų finansinio planavimo ir stebėsenos, sutarčių registro, finansų ir pardavimų interaktyvių ataskaitų, incidentų registravimo, sąskaitų išrašymo ir registro, personalo procesų valdymo, rizikingumo valdymo ir kitus. Išsamiau skaitykite čia.

Robotai – pritaikomi darbui su esamomis sistemomis

Procesų robotizavimas leidžia automatines, pasikartojančias užduotis perleisti technologijoms ir taip taupyti darbuotojų laiką, kurį jie gali skirti didesnę pridėtinę vertę kuriantiems darbams.

Be to, vienas didžiausių robotizavimo pranašumų yra tas, kad nereikia keisti sistemų – robotas gali būti pritaikomas darbui su esamomis.  

Informacinių sistemų kūrimas – mokesčių, sveikatos ir kitiems sektoriams

Ketvirtoji kryptis – procesų automatizavimas kuriant veiklos informacines sistemas – pasitarnauja nusprendusiems veiklą perkelti į skaitmeninę erdvę. Galimybė veiklą vykdyti skaitmeniniu būdu kuria didelę pridėtinę vertę.  

Mūsų specialistai yra kūrę įvairias viešojo sektoriaus informacines sistemas sveikatos, transporto, mokesčių, atliekų tvarkymo, švietimo, išmanaus miesto ir kituose sektoriuose. Šią patirtį perkeliame ir į verslo sektorių.

Kada naudinga skaitmenizuotis

Jei įmonė pastebi, kad darbui su duomenimis ar pasikartojančiomis užduotimis sugaištama daug laiko, tai yra vienas pagrindinių signalų, kad verta galvoti apie skaitmenizaciją. Be to, skaitmenizavimo galimybes verta įvertinti ir planuojant plėtrą.

Skaitmenizavimo nauda gali būti dvejopa – viena vertus, automatizavus dalį procesų ir perskirsčius darbuotojų laiką, organizacija gali veikti efektyviau, kita vertus, technologijos pasitarnauja ir plečiantis – dalį funkcijų perkėlus į skaitmeninę erdvę, darbuotojai gali skirti laiką svarbesniems darbams.

Praverčia vientisas požiūris į IT

Plečiantis IT ūkiams, svarbu prisiminti ir tai, kad svarbi sėkmingos skaitmenizacijos sąlyga yra vientisas požiūris.

Dėl to nuo 2020 m. pabaigos „Novian“ grupės įmonės sujungė pajėgas ir klientams gali pateikti bendrą IT sprendimą pagal jų poreikius – nuo IT infrastruktūros kūrimo ir priežiūros iki informacinių sistemų programavimo.

Klientams galime pasiūlyti ne tik atskirų poreikių optimizavimą, bet ir integruotą požiūrį į IT sprendimą, suderinant naujų programų ir viso IT ūkio poreikius.

Be to, „Novian“ grupės įmonės turi daug patirties, kuri ypač pasiteisina integruojant ir klasikinius, ir naujausius technologinius sprendimus, panaudojant mikrosistemų kūrimo galimybes.

Pagreičio sprendžiant iššūkius suteikia „Novian“ prioritetas tokioms aktualioms sritims kaip aukšto našumo skaičiavimo įrenginiai, skaitmeninė transformacija, didieji duomenys ir dirbtinis intelektas.

* MITA įgyvendinto Interreg BSR programos projekto Smart up BSR dalis, iš viso apklausta 510 šalies įmonių.

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite