Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

„Novian Technologies“ tapo viena iš Lietuvos kvantinių technologijų asociacijos steigėjų

Naujienos
2023 / 11 / 23
2 Min. skaitymo

Šių metų lapkričio 22 dieną įsteigta Lietuvos kvantinių technologijų asociacija. Ji jungia mokslo ir verslo organizacijas, siekiančias vystyti kvantinių technologijų sritį Lietuvoje bei didinti konkurencingumą tarptautiniu mastu.

Asociaciją įsteigė Vilniaus universitetas (Matematikos ir informatikos fakultetas kartu su Fizikos fakultetu), Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC) ir informacinių technologijų bendrovė „Novian Technologies“.

Naujoji organizacija skatins kvantinių technologijų verslo inkubatorių kūrimąsi ir sieks sudaryti sąlygas vystytis naujai įsteigtoms įmonėms, kurios savo veikloje taikys kvantinių technologijų sprendimus. Taip pat bus siekiama didinti visuomenės supratimą apie kvantines technologijas ir jų įtaką šalies raidai.

Asociacijai vadovaus dr. Tadas Paulauskas, atstovaujantis FTMC, prezidentu išrinktas „Novian Technologies“ generalinis direktorius Gytis Umantas, viceprezidentu tapo dr. Remigijus Paulavičius, atstovaujantis Vilniaus universitetui.

„Lietuvos kvantinių technologijų asociacijos prioritetai ir uždaviniai susiję su ryžtingu siekiu plėtoti kvantinių technologijų sritį šalyje. Mes skirsime didelį dėmesį mokslo ir pramonės augimui, kuriant palankią aplinką naujų technologijų kūrimui ir inovacijoms. Be to, sieksime stiprinti Lietuvos tarptautinį bendradarbiavimą, kuris leis dalintis žiniomis ir plėtoti bendrus projektus“, – teigia dr. T. Paulauskas. 

Pasak dr. R. Paulavičiaus, vienas iš asociacijos tikslų yra skatinti aukštos kokybės studijas, rengiant kvalifikuotus specialistus kvantinių technologijų srityje. Tai bus viena iš kertinių VU veiklos misijų, vykdomų šioje asociacijoje.

G. Umanto teigimu, yra svarbu sukurti stiprią ekosistemą. „Sieksime, kad asociacija veiktų kaip vienijantis elementas, jungiantis Lietuvos technologijų sektoriaus pažangių įmonių, universitetų, mokslinių tyrimų institutų, šalies gynybos ir viešojo sektoriaus institucijų žinias, kompetencijas ir išteklius kvantinių technologijų ir tyrimų plėtrai, kuriant ir įgyvendinant naujus technologinius sprendimus“, – sako G. Umantas.

Lietuvos kvantinių technologijų asociacija kviečia suinteresuotas organizacijas ir specialistus prisijungti prie organizacijos bei prisidėti kuriant galimybes naujiems sprendimams bei pažangai kvantinių technologijų srityje.

„Novian Technologies“ orientuojasi į naujas technologines galimybes verslui ir viešajam sektoriui, taip pat ir pažangių skaičiavimo technologijų srityje. Bendrovė yra įgyvendinusi įvairių projektų, kurių metu aukšto našumo skaičiavimo telkiniai (superkompiuteriai) pasitelkti sprendimams, susijusiems su klimato kaita ir orų prognozavimu, ankstyvojo pranešimo apie grėsmes (angl. early warning) poreikiais. Kvantiniai kompiuteriai leidžia atlikti sudėtingas skaičiavimo užduotis dar greičiau nei superkompiuteriai.

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite