Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

„Novian“ plėtė technologines ir sričių kompetencijas, veiklos geografiją

Naujienos
2022 / 05 / 19
4 Min. skaitymo

Programavimo ir IT infrastruktūros paslaugų grupės „Novian“ agreguotos pajamos 2021 metais pasiekė 25,8 mln. eurų ir buvo 7,1 proc. didesnės nei 2020 metais. Grupės EBITDA 2021 m. siekė 1,7 mln. eurų ir, lyginant su 2020 m., susitraukė 3,5 proc., veiklos pelnas – 0,81 mln. eurų ir atitinkamai sumažėjo 18,3 proc.

„Praėjusieji metai „Novian“ grupei buvo veiklos geografijos ir kompetencijų plėtros metai – tai lėmė ne tik vykdyti sudėtingi projektai, bet ir programavimo bendrovės „Elsis PRO“ įsigijimas. Daug dėmesio skyrėme veiklai Estijoje bei Norvegijoje, o grupės pozicijas Estijoje dar labiau įtvirtins artimiausiu metu pradėsiantis veikti modernus skaitmeninimo centras“, – sakė „Novian“ direktorius Evaldas Rėkus.  

Pasak jo, pastarųjų kelerių metų aktualijos – pandemija, karo veiksmai Ukrainoje lėmė pokyčius ir IT rinkoje – augantį duomenų įveiklinimą, sparčią skaitmenizaciją bei procesų automatizaciją, o karo veiksmų akivaizdoje ypač sustiprėjo IT tęstinumo užtikrinimo poreikis.

„Šių pokyčių akivaizdoje kryptingai siekėme ir savo tikslų – stiprinome pozicijas verslo sektoriuje, orientavomės į ilgalaikes sutartis ir įgyvendinome technologiškai pažangius projektus“, – sakė vadovas. Jo teigimu, pasiektiems rezultatams įtakos turėjo išaugęs IT specialistų poreikis bei su darbo užmokesčiu susiję kaštai.

Vertinant 2021 m. rezultatus, „Novian“ bendrovės ir toliau apie 70 proc. pajamų gavo iš Lietuvos rinkos, o pajamų geografiją išplėtė „Elsis PRO“ projektai Europos Sąjungos šalyse. Iš viso grupės bendrovės 2021 m. projektus vykdė 34, o 2020 m. – 31 pasaulio šalyje.

2021 m. itin išaugo „Novian“ grupės iš verslo sektoriaus gaunamų pajamų dalis – jos sudarė beveik pusę jų (2020 m. – 34 proc.), pajamos iš viešojo sektoriaus siekė trečdalį, dar beveik penktadalis pajamų gauta iš finansų sektoriaus.

„Novian Technologies“ stiprina skaitmeninimo paslaugas

„Novian“ technologijų srities įmonės per 2021 m. uždirbo 17,5 mln. eurų pajamų arba 7,3 proc. mažiau nei per ankstesnius metus. Srities bendrovių veiklos pelnas mažėjo 8,3 proc. ir sudarė 1 mln. eurų. Grupės technologijų srityje veikia „Novian Technologies“ Lietuvoje, „Andmevara Services“ Estijoje ir „Andmevara SRL“ Moldovoje.

„Kryptingai dirbame ne tik Lietuvoje, bet ir prioritetinėse rinkose – pastaraisiais metais Norvegijoje pristatome IT infrastruktūros paslaugas, o Estijoje artimiausiu metu pradės veikti modernus skaitmeninimo centras“, – sakė „Novian Technologies“ bei „Andmevara Services“ vadovas Gytis Umantas.

Įsteigusi skaitmeninimo centrą, „Novian“ dar labiau padidins savo potencialą vykdyti sudėtingus, didelės apimties skaitmeninimo projektus, pritaikant suskaitmenintą medžiagą tolimesniam naudojimui. „Tai leidžia ir mūsų sukurta programinė įranga, ir sukaupta patirtis – grupės bendrovės vykdo didžiulės imties dokumentų skaitmeninimo projektus Estijos nacionaliniame, Moldovos kadastro ir kituose archyvuose“, – sakė G. Umantas.

„Novian“ technologijų bendrovėms 2021 m. išsiskyrė svarbiais projektais – pabaigti Vilniaus universiteto aukšto našumo skaičiavimo klasterio (angl. HPC), Kirgizijos pašto projektai, „Lietuvos geležinkeliuose“ vykdytas kritinės IT infrastruktūros architektūros projektavimo, įrangos tiekimo, diegimo ir priežiūros projektas, Lietuvos banke – „OpenShift“ platformos diegimo, priežiūros ir plėtros projektas.

„Novian“ technologijų srities įmonės 2021 m. daugiausia pajamų gavo verslo sektoriuje – jos sudarė 48 proc., dar 26 proc. sudarė pajamos iš viešojo ir 23 proc. – iš finansų sektoriaus. Lyginant su 2020 m., labiausiai išaugo pajamų iš verslo dalis – nuo 37 proc. 2021 m. „Novian“ technologijų įmonės 77 proc. pajamų gavo Lietuvoje, dar po 5 proc. – Estijoje ir Ruandoje, iš viso projektus vykdė 33 šalyse.

Programavimo srities bendrovės išplėtė kompetencijas

„Novian“ programavimo srities įmonės „Novian Systems“, „Elsis PRO“ ir „Andmevara“ 2021 m. uždirbo 7,4 mln. eurų pajamų, o 2020 m. srities pajamos sudarė 4,5 mln. eurų. Programavimo įmonių veiklos pelnas 2021 m. siekė 0,09 mln. eurų ir, lyginant su 2020 m., išaugo beveik keturis kartus.

„Prijungę prie „Novian“ programavimo įmonių bendrovę „Elsis PRO“ išplėtėme grupės kompetencijas aviacijos, kosmoso, transporto ir energetikos srityse, technologine prasme – dirbtinio intelekto srityje, o geografine – Europos Sąjungoje. Toks paslaugų paketas sustiprina „Novian“ programavimo pajėgas ir leidžia augti ne tik kuriant taikomąsias informacines sistemas bei teikiant sparčius procesų automatizavimo sprendimus, bet ir jungiant modernias technologines galimybes“, – sakė „Novian Systems“ vadovas ir „Elsis PRO“ valdybos narys E. Rėkus.

Tarp „Novian“ programavimo bendrovių 2021 m. vykdytų projektų išsiskyrė PVM informacijos mainų tarp Europos Sąjungos (ES) šalių informacinės sistemos ITIS_EU modernizavimas, „Stansefabrikken“ įdiegti atnaujinimai kokybės kontrolei stebėti, sukurtos „Microsoft Power BI“ ataskaitos prekės ženklų vystymo Baltijos šalyse bendrovei „Vilandra“, ES struktūrinės paramos kompiuterinės informacinės valdymo ir priežiūros sistemos (SFMIS) modernizavimas, integruotos oro erdvės transporto (skrydžių) analizės ir valdymo sistemos (IOETAVS) kūrimas.

Programavimo srityje dirbančios „Novian“ bendrovės 2021 m. 60 proc. pajamų gavo Lietuvoje, 22 proc. pajamų Austrijoje ir 7 proc. Estijoje. Didžioji srities pajamų dalis – 47 proc. buvo iš viešojo sektoriaus, dar 43 proc. gauta iš verslo, 8 proc. – iš finansų sektoriaus. Lyginant su 2020 m., labiausiai keitėsi pajamų iš verslo ir viešojo sektoriaus dalis – tuomet iš verslo gauta 24 proc., o iš viešojo sektoriaus – 60 proc. pajamų.

„Zissor“ skaitmenino Skandinavijos leidinius

Žiniasklaidos stebėsenos programinės įrangos ir skaitmeninimo paslaugas teikiančios Norvegijos bendrovės „Zissor“ 2021 m. pajamos buvo 886 tūkst. eurų – 24,6 proc. didesnės nei 2020 m. „Zissor“ veiklos pelnas pernai siekė 103 tūkst. eurų ir buvo 17 proc. didesnis nei 2020 m.

Kaip ir 2020 m., bendrovė daugiausia pajamų uždirbo Jungtinėje Karalystėje – 35 proc. (2020 m. – 58 proc.), 21 proc. – Švedijoje (20 proc.), po 11 proc. Suomijoje ir Norvegijoje, 8 proc. – Lietuvoje.

Tarp „Zissor“ 2021 m. projektų paminėtinas Norvegijos laikraščio „Bladet Vesterålen“ archyvo skaitmeninimas, daniško laikraščio „Ingeniøren“ skaitmenizavimas, Norvegijos žurnalo „Agenda 3:16“ konvertavimas iš PDF į XML. Taip pat vykdytas „Hordaland Folkeblad“ ir Norvegijos laikraščio „Lister“ skaitmeninimas.

„Novian“ grupė veikia trimis kryptimis. Technologijų srityje dirba Lietuvos bendrovė „Novian Technologies“ ir Estijos „Andmevara Services OU“, Moldovos bendrovė „Andmevara SRL“, programavimo srityje – Lietuvos bendrovės „Novian Systems“ ir „Elsis PRO“, Estijos bendrovė „Andmevara AS“, žiniasklaidos monitoringo ir skaitmeninimo srityje – Norvegijos bendrovė „Zissor“.

Apskaičiuojant „Novian“ grupės 2021 m. rezultatus, vertinti audituoti bendrovių „Novian Technologies“, „Novian Systems“, „Elsis PRO“ ir „Zissor“ rezultatai, neaudituoti kitų grupės bendrovių rezultatai. Finansinėje ataskaitoje vertinami „Elsis PRO“ bendrovės visų 2021 m. rezultatai. „Novian“ grupė priklauso investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovei „INVL Technology“.

„Novian“ grupės 2021 m. rezultatų prezentacija.

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite