Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

„Novian“ pajamų augimą lėmė ir gebėjimas prisitaikyti prie pandemijos sąlygų

Naujienos
2020 / 11 / 03
3 Min. skaitymo

IT infrastruktūros paslaugų ir programavimo grupės „Novian“ įmonės per šių metų tris ketvirčius uždirbo 17,4 mln. eurų agreguotų pajamų arba 13,7 proc. daugiau nei per atitinkamą praėjusių metų laikotarpį. Grupės įmonių agreguota EBITDA siekė 1,5 mln. eurų ir, lyginant su 2019 m. trimis ketvirčiais, išaugo 2,7 karto. „Novian“ grupės grynasis pelnas šiuo laikotarpiu buvo 0,8 mln. eurų, o per praėjusių metų tą patį laikotarpį buvo patirta 0,3 mln. eurų grynojo nuostolio.

„Pasiekti rezultatai rodo, kad „Novian“ grupės įmonių įdirbis ir pasirinkti veiklos prioritetai pasiteisina. Svarbu, kad rezultatus lėmė ir įmonių gebėjimas prisitaikyti prie pandemijos iššūkių – nepaisant keliavimo ribojimų, svari dalis projektų toliau sėkmingai vykdoma užsienio šalyse“, – sakė „Novian“ direktorius Evaldas Rėkus.

Jo teigimu, atsižvelgdamos į rinkos poreikius, grupės įmonės ir toliau koncentruojasi į kompetencijos didinimą tokiose srityse kaip aukšto našumo skaičiavimo įrenginiai, skaitmeninė transformacija, didieji duomenys ir dirbtinis intelektas. „Daug perspektyvų matome ir grupės įmonių gebėjimų jungime teikiant klientams aktualias ir integruotas paslaugas“, – sakė vadovas.

Archyvų skaitmeninimo patirtį perkėlė į Lietuvą

Per šių metų tris ketvirčius technologijų verslo srities projektai pasižymėjo projektų įvairove Lietuvoje ir pasaulio šalyse. „Aktyviai dirbome kritinės infrastruktūros diegimo ir IT įrangos priežiūros srityse, kur esame sukaupę didelę patirtį. Be to, kolegų iš Estijos sukauptą archyvų skaitmeninimo patirtį perkėlėme į Lietuvą, taip išplėsdami kompetencijos geografiją“, – sakė „Novian“ technologijų verslo srities vadovas ir BAIP generalinis direktorius Gytis Umantas.

Jo teigimu, šių metų trečiąjį ketvirtį buvo tęsiami darbai diegiant aukšto našumo skaičiavimo įrenginių telkinį Vilniaus universitete, vykdoma „Norfos“ prekybos tinklo kritinės IT infrastruktūros ir parduotuvių IT įrangos priežiūra, skaitmeninamas „Vilniaus vandenų“ archyvas. Finansų srityje išsiskyrė įrangos tiekimo „Nasdaq“ padaliniams Europoje projektas.

Trečiąjį ketvirtį baigtas kritinės IT infrastruktūros diegimo Burundžio mokesčių inspekcijoje projektas buvo laimėtas jau prasidėjus koronaviruso pandemijai. „Tai rodo, kad sugebame pristatyti ir įdiegti įrangą ir nuotoliniu būdu, dirbdami su vietos subrangovais“, – sakė G. Umantas. „Novian“ grupės technologijų srityje dirba Lietuvos įmonė BAIP, Estijos „Andmevara Services OU“ ir jos antrinė bendrovė Moldovoje „Andmevara SRL“.

Prisidėjo prie Lietuvos gyventojų ir būstų surašymo

„Viena iš svarbių mūsų veiklos sričių – nacionalinio masto programavimo srities projektai. Šioje srityje išsiskiria programinės įrangos parengimas 2021 m. Lietuvos gyventojų ir būstų surašymui“, – sakė „Novian“ programavimo verslo srities vadovė ir „Algoritmų sistemų“ generalinė direktorė Elena Vengrienė. Pasak jos, jam bus naudojami valstybės registruose ir informacinėse sistemose renkami duomenys, tad visą surašymo darbą atliks keleto darbuotojų komanda. Palyginimui, 2011 m. surašymui atlikti buvo samdyta 6 tūkst. klausėjų ir 2 tūkst. instruktorių.

Trečiasis ketvirtis išsiskyrė Žemės nuomos mokesčio apskaitos sistemų plėtra įvairiose savivaldybėse, kur buvo diegiamos atnaujintos savitarnos sistemos, VMI PVM informacijos mainų tarp ES valstybių sistemos vystymu, tikslinant deklaracijas, apdorojant skirtingas formas bei vystant ambasadų lengvatų modulį.

Taip pat ataskaitiniu laikotarpiu „Algoritmų sistemos“ plėtė Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos funkcionalumus, dešimtims skirtingų savivaldybių, atliekų tvarkymo centrų ir komunalinių įmonių teikė atliekų tvarkymo rinkliavos administravimo informacinės sistemos priežiūros ir plėtros paslaugas.

Programavimo srityje dirba Lietuvos „Algoritmų sistemos“ ir „Acena“, Estijoje įsikūrusi „Andmevara AS“.

Žiniasklaidos monitoringo įrangą diegė Jungtinėje Karalystėje ir JAV

Šių metų trys ketvirčiai buvo sėkmingi ir Norvegijoje įsikūrusiai bei žiniasklaidos stebėsenos programinės įrangos bei skaitmeninimo paslaugas pasaulio mastu teikiančiai „Zissor“.

„Tokį rezultatą trečiajį ketvirtį labiausiai lėmė nauji projektai ir žiniasklaidos monitoringo įrangos diegimas Jungtinėje Karalystėje bei JAV“, – sakė „Zissor“ vadovas Ove Dirdal. Pasak jo, pasirašyta ir naujų sutarčių dėl Norvegijos žurnalų archyvo skaitmeninimo pasitelkiant „Zissor turinio sistemą“.

„Zissor“ taip pat siūlo „Novian“ grupės įmonių programavimo, IT infrastruktūros paslaugas bei sprendimus. Juos pasitelkusios įmonės ir organizacijos gali naudotis pilnu IT paslaugų portfeliu, o viešojo sektoriaus institucijos plėtoti įvairius projektus, apimančius ir atskiras savivaldybes, ir nacionalinio masto poreikius.

„Novian“ grupės įmonės per šių metų tris ketvirčius 70 proc. pajamų arba 12,1 mln. eurų uždirbo iš Lietuvoje vykdomų projektų (pernai atitinkamai 8,9 mln. eurų arba 58,5 proc.). Lyginant su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, ši dalis padidėjo 3,2 mln. eurų. 7,4 proc. bendrame krepšelyje sudarė pajamos Estijoje, 4,5 proc. Norvegijoje ir 4,4 proc. Burundyje. Iš viso „Novian“ įmonės per šių metų tris ketvirčius gavo pajamų 30 pasaulio šalių.

„Novian“ grupės bendrovėse Baltijos šalyse, Norvegijoje ir Moldovoje dirba apie 180 specialistų. „Novian“ įmonių grupė priklauso investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovei „INVL Technology“.

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite