Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

„Novian“ pajamos pernai augo 28 proc. – iki 33 mln. eurų

Naujienos
2023 / 06 / 05
2 Min. skaitymo

Programavimo ir IT infrastruktūros paslaugų grupės „Novian“ agreguotos pajamos 2022 m. pasiekė 33 mln. eurų ir, lyginant su ankstesniais metais, išaugo 27,9 proc. Grupės EBITDA ataskaitiniu laikotarpiu buvo 1,5 mln. eurų ir palyginamuoju laikotarpiu susitraukė 11,8 proc. Veiklos pelnas siekė 0,5 mln. eurų ir atitinkamai mažėjo 39,9 proc.

Praėjusiais metais „Novian“ grupės įmonės 25 mln. eurų arba 76 proc. pajamų gavo Lietuvoje – ši suma, lyginant su 2021 m., išaugo 39,4 proc. Pajamos užsienio šalyse siekė 7,9 mln. eurų ir atitinkamai didėjo 1,4 proc. Bendra grupės veiklos geografija pernai siekė 36 šalis.

Strateginių sričių pajamos augo

„Siekiame stiprinti verslo pozicijas, ypač orientuodamiesi į tokias „Novian“ strategines sritis kaip programavimas, skaitmeninimas, aukšto našumo ir debesų kompiuterijos platformos. Praėjusiais metais aktyviai dirbome visose šiose srityse, tad džiaugiamės, kad visų jų pajamos augo“, – sakė „Novian“ direktorius Evaldas Rėkus.

2022 m. pasiektus rezultatus lyginant su 2021 m., grupės įmonių pajamos iš programavimo didėjo 15 proc. iki 8,2 mln. eurų, skaitmeninimo – 27 proc. iki 1,5 mln. eurų, aukšto našumo skaičiavimo (HPC) ir debesų kompiuterijos platformų – 3,5 proc. iki 1,3 mln. eurų, pajamos iš pasikartojančių paslaugų išliko panašiame lygyje ir siekė 5 mln. eurų.

Nuo Lietuvos nacionalinių sistemų modernizavimo iki HPC Afrikoje

„Programavimo srityje jaučiame viešojo sektoriaus skaitmenizacijos poreikį Lietuvoje. Prisidedame prie nacionalinių informacinių sistemų modernizavimo – dirbame mokesčių, registro ir kitose srityse“, – sakė E. Rėkus. Jo teigimu, „Novian“ taip pat skiria dėmesio inovacijoms, kur toliau kuria nanopalydovų spiečių duomenų apsikeitimo platformą kosmoso pramonei, dalyvauja kuriant nacionalinę informacinio poveikio atpažinimo ir analizės ekosistemą.

Teikiant pasikartojančias paslaugas svarbią dalį užėmė IT priežiūra, taip pat buvo orientuojamasi į skaitmeninės transformacijos projektus. „Vis svarbesnę dalį mūsų veikloje užima konsultaciniai skaitmeninės transformacijos projektai. Nuo pernai teikiame aplikacijų pertvarkymo į mikroservisais paremtą architektūrą paslaugas Lietuvos bankui, atnaujinome Ruandos centrinio banko infrastruktūrą“, – teigė Gytis Umantas, vadovaujantis bendrovėms „Novian Technologies“ bei „Novian Eesti“.

Praėję metai išsiskyrė „Novian“ dėmesiu archyvų skaitmeninimo sričiai. „Siekdami patenkinti rinkos poreikius skaitmenizuojant įmonių ir bibliotekų, leidinių archyvus, atidarėme naująjį „Novian“ skaitmeninimo centrą Estijoje“, – sakė G. Umantas. Taip pat grupės įmonė „Zissor“ 2023 m. pristatė žiniasklaidai stebėti skirtos sistemos esminius atnaujinimus, tarp kurių – galimybė „ištraukti“ tekstus iš PDF, automatinis straipsnių kategorizavimas pasitelkiant dirbtinį intelektą. „Zissor“ archyvų skaitmeninimo programinė įranga papildyta galimybe skaitmeninti knygas.

Vertinant aukšto našumo ir debesų kompiuterijos platformų sritį, tarp didžiausių 2022 m. projektų buvo klimato kaitos ir orų prognozei skirtų HPC telkinių diegimas Afrikos šalyse. „Novian Technologies“ įgyvendinus projektą, Pietų Afrikos plėtros bendrijai (SADC) priklausančios šešiolika šalių galės sparčiau ir tiksliau sudaryti orų prognozes, modeliuoti klimato kaitą ir tuo pačiu geriau pasirengti su klimato kaita susijusiems iššūkiams.

Apie „Novian“ grupę

„Novian“ grupę 2022 m. pabaigoje sudarė „Novian Technologies“ Lietuvoje, „Novian Eesti“ Estijoje ir „Andmevara SRL“ Moldovoje, programavimo bendrovės „Novian Systems“, „Elsis Pro“ Lietuvoje, „Andmevara AS“ Estijoje, taip pat „Zissor“ Norvegijoje. Apskaičiuojant „Novian“ grupės 2022 m. rezultatus, vertinti audituoti bendrovių „Novian Technologies“, „Novian Systems“, „Elsis PRO“ ir „Zissor“ rezultatai, neaudituoti kitų grupės bendrovių rezultatai.

2023 m. balandį prie „Novian“ grupės prisijungė Ruandoje veikianti bendrovė „Norway Registers Development Rwanda Ltd.“.

„Novian“ grupė priklauso investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovei „INVL Technology“.

„Novian“ 2022 m. rezultatų prezentacija

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite