Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

„Novian“ įgyvendina ambicingus technologinius projektus

Naujienos
2021 / 09 / 13
4 Min. skaitymo

IT infrastruktūros paslaugų ir programavimo grupės „Novian“ agreguotos pajamos šių metų pirmąjį pusmetį siekė 9,9 mln. eurų ir, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sumažėjo 6,3 proc. Grupės agreguota EBITDA buvo 0,6 mln. eurų ir atitinkamai susitraukė 21 proc. „Novian“ grupės veiklos pelnas šiuo laikotarpiu siekė 0,32 mln. eurų ir mažėjo 23,5 proc., lyginant su 2020 m. pirmuoju pusmečiu, kai jis buvo 0,41 mln. eurų.

„Šie metai „Novian“ išsiskiria ambicingais projektais technologijų verslo ir programavimo srityse – nuo hiperkonverguotos IT infrastruktūros platformos diegimo ir priežiūros „Lietuvos geležinkelių“ pagrindinėje technologinėje dalyje iki modernios viešųjų pirkimų informacinės sistemos „Saulė“ kūrimo. Vertiname tokius kompleksiškus ir augti skatinančius iššūkius – sudėtingų projektų įgyvendinimas pasitelkiant modernius ir efektyvius sprendimus yra „Novian“ dalis“, – sako „Novian“ direktorius Evaldas Rėkus.

Jo teigimu, pirmosios metų pusės rezultatams įtakos turėjo rinkos poreikių netolygumas ir JAV dolerio vertės svyravimas, o šiuo metu grupės bendrovės grįžo į įprastą ritmą. „Įtakos finansiniams rezultatams turėjo ir siekis didinti ilgalaikio aptarnavimo paslaugų (angl. Managed services) sutarčių, suteikiančių klientams stabilumo ir aiškumo dėl IT paslaugų kaštų keleriems metams į priekį, dalį. Nors šiame etape mums tai reiškia didesnes investicijas į tokių paslaugų pristatymą ir dalies pajamų perkėlimą į ateinančius periodus, kelerių metų trukmės sutartys užtikrins tokių įplaukų stabilumą“, – sakė E. Rėkus.

Nuo 2019 m., šių metų pirmojo pusmečio pajamų iš verslo dalis išaugo nuo 33 iki 44 proc., iš finansų sektoriaus – nuo 17 proc. iki 23 proc., nuo 44 proc. iki 28 proc. mažėjo pajamų dalis iš viešojo sektoriaus.

„Metų pradžioje toliau gryninome grupės veiklos sritis orientuodamiesi į integruotas paslaugas, daug dėmesio skyrėme sujungtų bendrovių „Novian Systems“ bei „Acenos“ bendrai veiklai“, – sakė vadovas. Pasak jo, atsižvelgdama į rinkos skaitmenizacijos poreikius, „Novian“ grupė pristato aktualius programavimo, verslo analitikos ir procesų automatizavimo sprendimus, valdomas kritinės infrastruktūros paslaugas, įgyvendina įvairaus masto skaitmeninimo projektus.

„Novian“ turi išskirtines galimybes regione vykdyti didelės apimties skaitmeninimo projektus ir pritaikyti suskaitmenintą medžiagą tolimesniam naudojimui. Šiuo metu „Novian Technologies“ kartu su kitomis „Novian“ grupės įmonėmis „Andmevara Services OU“ ir „Zissor“ įgyvendina dokumentų skaitmeninimo, įkėlimo į atitinkamas sistemas projektus Lietuvoje, Estijoje, Moldovoje. Šių metų pirmąjį pusmetį grupės veiklos geografija viršijo 30 šalių, užsienio šalyse gauta pajamų dalis, kaip ir pernai pirmąjį pusmetį, siekė 32 proc.

„Novian Technologies“ pabaigė svarbius projektus Lietuvoje, Kirgizijoje

„Novian“ technologijų srities pagrindinė įmonė „Novian Technologies“ per 2021 m. pirmą pusmetį uždirbo 7,2 mln. eurų arba 8,5 proc. mažiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Bendrovės veiklos pelnas nepakito ir sudarė 0,48 mln. eurų. Grupės technologijų srityje taip pat veikia „Andmevara Services OU“ Estijoje ir „Andmevara SRL“ Moldovoje.

„Šių metų pirmasis pusmetis išsiskiria baigiamais dideliais ir pradedamais naujais projektais. Vienas įdomiausių – „Lietuvos geležinkeliuose“ atnaujinsime ir prižiūrėsime itin kritišką, hiperkonverguotą IT infrastruktūrą. Taip pat matome, kad rinkoje sparčiai auga skaitmeninimo paslaugų poreikis, daugeliui organizacijų tapo svarbu prailginti kompiuterinės darbo įrangos gyvavimo laiką. Mezgame reikšmingas tarptautines partnerystes. Atnaujinome keliones ir darbus pas klientus Afrikoje ir kitose užsienio šalyse – veiklos procesai pamažu grįžta į ankstesnes, priešpandemines vėžes“, – sakė „Novian Technologies“ generalinis direktorius Gytis Umantas.

Tarp svarbiausių šių metų projektų taip pat paminėtinas Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete baigtas diegti aukšto našumo skaičiavimo telkinys, pabaigta Valstybinio debesies diegimo projekto pirmoji dalis ir modernizuotos Kirgizijos pašto sistemos. Kartu su „Andmevara Services OU“ ir „Zissor“ vykdomas dokumentų skaitmeninimas AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ir „Vilniaus vandenys“. Vykdomi ir Estijos nacionalinio archyvo bei Moldovos kadastro archyvo skaitmeninimo darbai, kurių bendra apimtis siekia keliasdešimt milijonų puslapių.

„Novian“ technologijų srities įmonės šiemet daugiausia pajamų gavo verslo sektoriuje – jos sudarė 50 proc. ir nuo 2019 m. išaugo nuo 36 proc. Atitinkamais laikotarpiais nuo 20 proc. iki 25 proc. išaugo pajamų dalis finansų sektoriuje, viešojo sektoriaus pajamų dalis susitraukė nuo 39 proc. iki 21 proc.

69 proc. srities pajamų šiemet gauta Lietuvoje, 2020 m. pirmąjį pusmetį ši pajamų dalis siekė 70 proc. Projektai šiemet vykdyti 32 pasaulio šalyse. Technologijų srities įmonės daug dėmesio skiria kritinės IT infrastruktūros, debesų kompiuterijos, modernios skaitmeninės darbo vietos ir kitiems technologiniams sprendimams.

„Novian Systems“ modernizuos centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą

„Novian“ programavimo srities pagrindinė įmonė „Novian Systems“ per šių metų pirmąjį pusmetį gavo 1,5 mln. eurų pajamų arba 3,6 proc. mažiau nei atitinkamu laikotarpiu pernai. Jos veiklos nuostolis šiuo laikotarpiu sudarė 70 tūkst. eurų ir atitinkamai padidėjo nuo 19 tūkst. eurų (2020 m. pabaigoje sujungus bendroves „Novian Systems“ ir „Acena“, veiklos rezultatuose vertinami jų agreguoti duomenys). „Novian“ grupės programavimo srityje taip pat veikia „Andmevara AS“ Estijoje.

„Džiaugiamės prisidėdami prie tokių svarbių Lietuvai projektų kaip modernios viešųjų pirkimų informacinės sistemos „Saulė“ kūrimas – jam pasitelksime naujausius sprendimus. Taip pat stebime didesnį naujausiomis technologijomis paremtų greitai sukuriamų sprendimų poreikį“, – sakė „Novian Systems“ verslo plėtros direktorius Paulius Vaitkevičius. Jo teigimu, srities įmonės taip pat siūlo duomenų analitikos, robotikos, dirbtinio intelekto sprendimus.

Programavimo srityje dirbančios „Novian“ bendrovės šiemet projektus vykdė 8 šalyse. 76 proc. pajamų gauta Lietuvoje, o pernai pirmąjį pusmetį ši dalis siekė 72 proc. Didžioji srities pajamų dalis šiemet buvo iš viešojo sektoriaus – nuo 2019 m. ji susitraukė nuo 64 iki 56 proc. Pajamų dalis iš verslo išliko panaši – 24 proc., nuo 4 proc. iki 16 proc. išaugo finansų sektoriaus pajamų dalis, nuo 6 iki 2 proc. susitraukė pajamos iš akademinio sektoriaus.

Tarp šio laikotarpio projektų išsiskyrė Mokesčių mokėtojų elektroninio švietimo, konsultavimo ir informavimo paslaugų sistemos (ESKIS) plėtra, vykdyti automatizacijos sprendimai – UAB „Visagino būstas“ kuriamas komunalinių atliekų surinkimo sprendimas, žemės ūkio kooperatyve „Pienas LT“ vykdomas pieno surinkimo važtaraščių proceso skaitmenizavimas ir automatizavimas.

„Zissor“ tęsė leidinių skaitmeninimą

Žiniasklaidos stebėsenos programinės įrangos ir skaitmeninimo paslaugas teikianti Norvegijos bendrovė „Zissor“ šių metų pirmąjį pusmetį gavo 484 tūkst. eurų pajamų (65,2 proc. daugiau nei 2020 m. pirmąjį pusmetį), jos veiklos pelnas siekė 102 tūkst. eurų ir padidėjo 7,8 karto. Bendrovė daugiausia pajamų uždirbo Jungtinėje Karalystėje – 44 proc., 18 proc. – Švedijoje, 13 proc. Norvegijoje, taip pat vykdė projektus Vokietijoje ir kitur.

Tarp „Zissor“ projektų paminėtinas Norvegijos laikraščio „Vesterålen“ archyvo skaitmeninimas – jo metu „Zissor“ suskaitmenino visą laikraščio archyvą – 200 tūkst. puslapių, apimančių 1921-2010 metus. Taip pat, bendradarbiaujant su „Visiolink“, vykdomas vokiškų laikraščių skaitmeninimas – projekto metu PDF formatas konvertuojamas į straipsnius ir nuotraukas, generuojami XML kodai. Taip pat „Zissor“ skaitmenina danų laikraštį „Ingeniøren“.

„Novian“ grupės bendrovės veikia Baltijos šalyse, Norvegijoje ir Moldovoje. „Novian“ grupė priklauso investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovei „INVL Technology“.

Prezentacija: „Novian“ grupės 2021 m. I pusmečio finansų rezultatų pristatymas.

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite