Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

„Novian“ grupė ateities perspektyvas brėžia didžiųjų duomenų ir superkompiuterių srityje

Naujienos
2020 / 09 / 04
3 Min. skaitymo

IT infrastruktūros paslaugų ir programavimo grupės „Novian“ įmonių agreguotos pajamos per šių metų pirmąjį pusmetį siekė 10,5 mln. eurų ir, lyginant su atitinkamu laikotarpiu 2019 metais, padidėjo 45 tūkst. eurų. Neaudituotais duomenimis, grupės įmonių agreguota EBITDA atitinkamai buvo 0,8 mln. eurų ir, lyginant su 2019 m. pirmuoju pusmečiu, išaugo 2,7 karto. Ataskaitiniu laikotarpiu „Novian“ grupė fiksavo 0,3 mln. eurų grynąjį pelną – per praėjusių metų tą patį laikotarpį ji patyrė 0,2 mln. eurų grynąjį nuostolį.

Nepaisant to, kad grupės bendrovės neišvengė koronaviruso pandemijos iššūkių – dalis įmonių, ypač vidutinės, laikinai mažino veiklos apimtis, vis dėlto augančios stambių ir sudėtingų projektų apimtys ir su nuotoliniu darbu susiję verslo poreikiai lėmė, kad grupė išlaikė panašų pajamų lygį kaip praėjusiais metais.

„Metų pradžioje išgryninus „Novian“ grupės struktūrą, įmonės kryptingai tęsia veiklą IT infrastruktūros paslaugų, programavimo ir skaitmenizavimo srityse, dėmesį koncentruodamos į paslaugas bei produktus, kurie užtikrins ir ateities verslo bei organizacijų poreikius. Geografine prasme ir toliau siekiame plėstis Baltijos šalyse ir Norvegijoje“, – sakė „Novian“ direktoriaus pareigas laikinai einantis Artūras Zdanavičius.

Augo projektų apimtys superkompiuterių srityje

„Ypač daug perspektyvų matome superkompiuterių srityje. Jau šiemet išaugo šios srities projektų apimtys, tikimės, kad jos didės ir ateityje“, – sakė „Novian“ technologijų verslo srities vadovas ir BAIP generalinis direktorius Gytis Umantas. Technologijų srityje taip pat dirba Estijos įmonė „Andmevara Services OU“ ir jos antrinė bendrovė Moldovoje „Andmevara SRL“.

Pasak jo, tarp šių metų pirmojo pusmečio projektų išsiskyrė Lietuvos valstybinio debesies diegimas ir integracija, taip pat Pietų Afrikos plėtros bendrijos (angl. SADC – Southern African Development Community) klimato paslaugų centro projektas, kurio metu klimato pokyčių ir orų prognozavimo sprendimai įgyvendinami keturiolikoje Afrikos šalių.

Šių metų birželį pasirašyta ir sutartis dėl aukšto našumo skaičiavimo įrenginių telkinio diegimo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete. Naujoji įranga leis greitai ir efektyviai vykdyti tyrimus dirbtinio intelekto kūrimo, neuroninių tinklų apmokymo, didelio masto skaičiavimų srityse, kitose kūrybinėse ir tiriamosiose veiklose, kurioms atlikti reikalingi didelio masto skaičiavimai.

Gilinasi į didžiųjų duomenų galimybes

Į kompetencijų plėtrą orientuojasi ir programavimo srityse dirbančios „Novian“ grupės įmonės. „Siekiame būti technologinis partneris, žengiantis kartu su verslo bei organizacijų poreikiais. Šiuo metu esame pasirengę pasiūlyti pilną programavimo paslaugų spektrą, taip pat gilinamės į didžiųjų duomenų, dirbtinio intelekto ir kitas sritis“, – sakė  „Novian“ programavimo verslo srities vadovė ir „Algoritmų sistemų“ generalinė direktorė Elena Vengrienė.

Pasak jos, tokias galimybes užtikrina šių metų pradžioje išgryninta programavimo srities bendrovių struktūra – įsigijusios „Aceną“, „Algoritmų sistemos“ produktų krepšelį išplėtė verslo analitikos ir procesų automatizavimo sprendimais. Ši sinergija leidžia klientams pasiūlyti platesnius – skaitmeninės transformacijos ir programavimo sprendimus. Programavimo srityje taip pat dirba Estijoje įsikūrusi „Andmevara AS“.

Programavimo bendrovės šių metų pirmąjį pusmetį vykdė šalies Valstybinės mokesčių inspekcijos Gyventojų pajamų mokesčio informacinės sistemos plėtros, Darbo inspekcijos Darbo sąlygų darbo vietose nuolatinės stebėsenos informacinės sistemos plėtros ir modernizavimo projektus, prisidėjo prie Estijos patentų rūmų informacinės sistemos ir registrų kūrimo bei plėtros, taip pat dalyvavo Zanzibaro mokesčių inspekcijos konsultavimo projekte diegiant virtualių mokestinių įrenginių valdymo sistemą.

Išplėtė produktų portfelį Norvegijoje

Norvegijoje įsikūrusi „Zissor“ šiuo metu orientuojasi į klientų portfelio plėtrą teikiant žiniasklaidos stebėsenos programinės įrangos ir skaitmeninimo paslaugas pasaulio mastu, taip pat išplėtė paslaugų portfelį „Novian“ grupės įmonių programavimo, IT infrastruktūros paslaugomis bei sprendimais. Jie leidžia įmonėms ir organizacijoms suteikti pilną IT paslaugų portfelį, o viešojo sektoriaus institucijoms – plėtoti įvairius projektus, apimančius ir atskiras savivaldybes, ir nacionalinio masto poreikius.

„Novian“ grupė šių metų pirmąjį pusmetį padidino pajamas iš Lietuvoje vykdomų projektų – jos bendroje pajamų sumoje sudarė 68 proc. (pernai 57 proc.) ir, lyginant su praėjusių metų pirmuoju pusmečiu, išaugo 21 proc. iki 7,2 mln. eurų. 10 proc. bendrame krepšelyje sudarė pajamos Estijoje, 6 proc. Norvegijoje. Iš viso „Novian“ grupės bendrovėse Baltijos šalyse, Norvegijoje ir Moldovoje dirba apie 180 specialistų.

„Novian“ įmonių grupė priklauso investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovei „INVL Technology“.

Daugiau informacijos:

„Novian“ grupės 2020 m. I pusmečio rezultatų pristatymas.

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite