Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

Išorinės programuotojų komandos: specifinėms užduotims spręsti ar projektams įgyvendinti

Įžvalgos
2024 / 04 / 15
3 Min. skaitymo

Technologijoms skverbiantis į organizacijų veiklą ir padedant spręsti vis daugiau uždavinių, neretai prireikia išplėsti programuotojų komandą. Tokiose situacijose praverčia ir išoriniai specialistai, ypač norint pasitelkti tam tikrą programavimo kompetenciją ar įgyvendinti atskirus projektus.

Išorinis IT partneris yra aktualus ir tada, kai organizacija turi ilgalaikių skaitmeninės plėtros poreikių. Privalumų čia yra ne vienas – be to, kad tokia komanda, ilgą laiką dirbdama kartu, perpranta veiklos specifiką, jos apimtį klientas gali lanksčiai valdyti.

Tokią paslaugą – pagal kliento poreikius dedikuotą programuotojų komandą ar atskirų specialistų pagalbą – pasirengusi suteikti bendrovė „Novian Pro“. Įvairiose pasaulio šalyse dirbančios programavimo bendrovės darbuotojų patirtis remiasi ne tik veiklos skaitmenizavimo, sistemų modernizavimo, bet ir gynybos, aeronautikos ir kosmoso projektais, bendrovė taip pat plėtoja tyrimų bei inovacijų veiklą.

Ne vienus metus trunkančios partnerystės su „Novian Pro“ vertę patvirtina ir pasaulinė oro uostų srityje dirbanti bendrovė ADB SAFEGATE, teikianti integruotus sprendimus oro uostams, oro linijoms bei oro navigacijos paslaugų teikėjams. Jos projektuose bendrovės programuotojų komandos dirba nuo 2018 metų.

Dirba inovacijoms imliose IT srityse

Teikdama išorinio programavimo paslaugas, bendrovė dirba su įvairių sričių klientais Austrijoje, Šveicarijoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Vokietijoje bei Lietuvoje, teikia paslaugas ir tokiose specifinėse srityse kaip aviacija ar kosmosas.

„Siekiame įsigilinti į kiekvieno kliento specifiką ir pasiūlyti lanksčias bendradarbiavimo sąlygas bei geriausius sprendimus konkrečioje situacijoje. Kiekvieną partnerystę matome ir kaip savo investiciją, kuri atsispindi ir požiūryje į komandos formavimą, įvedimą į projektą. Be to, klientai vertina mūsų lanksčią kainodarą“, – sakė „Novian Pro“ nuotolinių paslaugų vadovas Eimantas Janeliūnas.

Jo teigimu, turėdama daug patirties ir taikydama modernias darbo metodikas, šias žinias „Novian Pro“ pritaiko ir teikdama išorinio programavimo paslaugas.

„Gamyba, finansai, logistika, viešasis sektorius, paslaugų įmonės – praktiškai visos jos susiduria su didesniais ar mažesniais IT iššūkiais, kuriuos, pasitelkę mūsų patirtį ir kompetencijas, esame pasirengę išspręsti tokia apimtimi, kokios reikia klientui“, – pasakojo E. Janeliūnas. Ne mažiau tai aktualu logistikos, transporto ar krovos darbų įmonėms, kurių veiklos dinamika dažnai sąlygoja IT atnaujinimo būtinybę.  

Dirba ADB SAFEGATE projektuose

Vienas iš svarbiausių „Novian Pro“ išorinio programavimo paslaugų klientų yra Belgijoje įsikūrusi bendrovė ADB SAFEGATE. Šiuo metu bendrovės programuotojų komandos dirba penkiuose su aviacija susijusiuose projektuose skrydžių valdymo bokštų verslo linijoje, apimančiuose inovatyvius oro uosto valdymo sprendimus – nuo jų veiklos optimizavimo iki saugumo didinimo.

„Plėtojant oro uostų veiklą kyla įvairių iššūkių, ypač susijusių su naujų sprendimų paieška, kai reikia įtraukti tam tikrą sritį išmanančių specialistų. Mūsų komandos ne kartą prisidėjo prie projektų, kai reikėjo reikšmingai išplėsti programuotojų skaičių bei per pakankamai trumpą laiką realizuoti tam tikrus uždavinius“, – sako E. Janeliūnas.

Pasak jo, kelerius metus dirbdama su ADB SAFEGATE „Novian Pro“ komanda susipažino ne tik su veiklos specifika, bet ir vidaus procesais, tad gali pakankamai greitai išspręsti IT resursų trūkumą kliento pusėje.

„Bendradarbiauti su „Novian Pro“ pradėjome ieškodami patikimo partnerio vienam iš mūsų projektų. Jų darbas pateisino mūsų lūkesčius, o per kelerius metus ši partnerystė tik stiprėja – šiandien dirbame kaip viena komanda, žinanti projektų specifiką, tad reaguojanti į poreikius greitai ir efektyviai“, – sako Thomas Deutschmeister, ADB SAFEGATE produktų plėtros skrydžių valdymo bokštų srityje vadovas.

Jo teigimu, partnerystę stiprina ne tik „Novian Pro“ programuotojų komandos profesionalumas, bet ir patirtis aviacijos srityje, geros anglų kalbos žinios.

„Dirbdami kartu nejaučiame jokio barjero – nei kalbos, nei atstumo, nei žinių prasme“, – sako ADB SAFEGATE atstovas T. Deutschmeister. Jis pabrėžė ir tai, kad „Novian Pro“ ne tik lanksčiai bei operatyviai reaguoja į besikeičiančius poreikius, bet ir partneriškai žiūri į bendradarbiavimą ir projekto administravimą.

Vertė klientui – nuo kompetencijų iki nuoseklaus darbo

E. Janeliūno teigimu, nors dažnai išorinių programavimo paslaugų klientams reikia tradicinių kompetencijų, tačiau džiugina ir tai, kad IT paslaugų poreikis ir jų spektras plečiasi – neretai diskutuojame apie dirbtinio intelekto panaudojimą, robotizaciją, duomenų analitiką, didžiuosius duomenis“, – pasakojo bendrovės atstovas.

Klientų poreikiai lemia ir komandų sudėtį, kurias formuojant gali būti naudojamas ir partnerių tinklas. Į komandas gali būti įtraukiami programuotojai, testuotojai, analitikai, procesų ekspertai, projektų vadovai. Taip pat klientai gali pasitelkti ir atskirus specialistus. Bendrovė teikia programavimo ir susijusias analizės, testavimo, informacinių sistemų palaikymo, aplikacijų kūrimo inžinerijos, analitikos paslaugas.

„Greičiausią rezultatą galime suteikti organizacijoms, kurių komandas trumpuoju laikotarpiu reikia pastiprinti papildomomis kompetencijomis, pavyzdžiui, programavimo kalbų C++, „Java“ išmanymu, automatinio testavimo patirtimi“, – pasakojo E. Janeliūnas.

„Novian Pro“ patirtis inovacijoms imliose srityse

„Novian Pro“ yra įgyvendinusi įvairių IT projektų, tarp kurių – ir darbas tokiose srityse kaip kosmosas, aviacija, gynyba, energetika. Bendradarbiaudama su Europos kosmoso agentūra ir kurdama nanopalydovams komunikuoti skirtus sprendimus, „Novian Pro“ įgyvendino du svarbius „Galaxy“ nanopalydovų spiečių duomenų apsikeitimo platformos kūrimo etapus.

Bendrovė taip pat kuria informacinę sistemą Brazilijos oro erdvės skrydžių vadovų darbo laikui planuoti. Projekto metu Europos civilinės bei karo aviacijos organizacijos „Eurocontrol“ patirtimi bei procesais paremtas prototipas bus papildytas naujomis funkcijomis: sistema bus pritaikyta atsižvelgiant į Brazilijos reguliavimą ir vidinius Brazilijos oro pajėgų šalies oro erdvės kontrolės departamento (DECEA) susitarimus, formuojami konsoliduoti ilgalaikio darbuotojų planavimo planai. Naujoji sistema kuriama prototipo, kurį „Novian Pro“ sukūrė 2020 m., pagrindu.

Organizacijoms, siekiančioms naujausiomis technologijomis pagrįstų veiklos pokyčių, „Novian Pro“ siūlo inovacijų taikymo paslaugą (angl. Innovation as a service, INaaS), įsigyjant būtent jų veiklai aktualias konsultacijas ir sprendimus. Daug dėmesio skiriama ne tik dirbtiniam intelektui ir didžiųjų duomenų analitikai, bet ir kitoms technologijoms, padedančioms realizuoti aktualias naujoves.

„Novian Pro“ priklauso „Novian“ grupei, kurios įmonės teikia programavimo, IT infrastruktūros ir skaitmeninimo sprendimus. Technologijų srityje grupės kompetencijos apima aukšto našumo skaičiavimo įrenginius ir jų klasterius, atvirojo kodo debesijos technologijų, aukšto patikimumo duomenų, archyvavimo ir kitus sprendimus.

Daugiau apie išorines programavimo paslaugas skaitykite čia.

Šaltinis – straipsnis vz.lt.

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite