Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

Gynybos pramonei – ir „Elsis“, ir „Airbus“. Straipsnis dienraštyje „Verslo žinios“

Naujienos
2014 / 11 / 11
< 1 Min. skaitymo

Šiandien Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija jungia įvairius gamintojus, paslaugų teikėjus, mokslo įstaigas, glaudžiai bendradarbiauja su ES gynybos agentūra. Išskirtinai gynybos pramonei iš visų asociacijos narių gamina tik AB Giraitės ginkluotės gamykla. Kitos bendrovės gamina dvigubos paskirties prekes, kurios pritaikomos ir civiliniame gyvenime, ir gynyboje.

Daugelis Lietuvos gynybos reikmėms būtinų prekių yra importuojamos, į šiuos tiekimus arba jų dalį galėtų pretenduoti ne viena smulkioji ir vidutinė vietos įmonė, įsitikinę asociacijos vadovai.

Šią vasarą paskelbtame Europos Komisijos (EK) komunikate dėl konkurencingesnio ir veiksmingesnio gynybos ir saugumo sektoriaus sakoma, kad kol kas sudėtinga prognozuoti, kaip Europos gynybos ir saugumo sektorius atrodys po 20–30 metų. Tačiau akivaizdu, kad dvigubos paskirties pramonės svarba nuolat augs.

Arūnas Gedvila, UAB „Elsis“ generalinis direktorius, neslepia: dirbti su gynybos pramone sudėtingiau, nes daug informacijos yra slapta, ji pateikiama ribotai. Bet tokius nepatogumus atsveria tiek Lietuvoje, tiek ES didinamos išlaidos saugumui ir gynybai. Todėl, jo nuomone, asociacijos parengta gynybos pramonės eksperto augimo prognozė gali būti reali.

„Kiek didinami biudžetai, tiek atsigauna gynybos pramonės šaka. Net žiūrint primityviai, jeigu kareiviams batų šiemet nepirko, o kitąmet pirks, tam bus skirta daugiau milijonų litų ar eurų, pinigai atiteks įmonėms. Žinoma, mus domina išmaniosios technologijos, programinė įranga. Mes matome galimybių ir ketiname jomis pasinaudoti“, – tvirtina p. Gedvila.

Lietuvos krašto apsaugos ministerija pernai viešuosiuose pirkimuose iš Lietuvos įmonių pirko 38,5% prekių ir paslaugų. 61,5% sudarė prekės ir paslaugos iš užsienio tiekėjų. Statybos darbai ir projektavimo paslaugos perkamos tik iš Lietuvos įmonių.

Visą straipsnį skaitykite čia: VŽ straipsnis

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite