Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

BAIP įdiegė klimato kaitos poveikio stebėsenos aukšto našumo sistemą Vakarų Afrikos regione

Naujienos
2019 / 08 / 27
2 Min. skaitymo

BAIP pasirašė sutartį su WASCAL (West African Science Service Centre on Climate Change and Adapted Land Use) kompetencijų centru, ir įdiegė aukšto našumo lygiagrečių skaičiavimų sistemą Burkina Faso šalies sostinėje Uagadugu (Afrika).

Ši galinga aukšto našumo skaičiavimo sistema WASCAL kompetencijų centrui suteikė jų veiklai labai reikalingus duomenų apdorojimo pajėgumus. Centre plėtojami regiono klimato kaitos modeliai, atliekami simuliaciniai pokyčių modeliavimo eksperimentai.

Galimybė atlikti kompleksiškai sudėtingas modeliavimo užduotis ženkliai įtakos klimato kaitos tyrimus Vakarų Afrikos regione, šalys – WASCAL narės turės galimybę geriau pasiruošti klimato pokyčiams ir pagerinti gyvenimo kokybę ateities kartoms.

Pirkimus finansuoja Vokietijos Vyriausybė, BMBF (Federalinė Mokslinių tyrimų ministerija), per kredito banką KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau, Entwicklungsbank).

Apie WASCAL 

WASCAL (West African Science Service Centre on Climate Change and Adapted Land Use) yra tarptautinis tarpdisciplininis mokslinių tyrimų centras, jo tikslas- padėti regiono gyventojams tinkamai pasiruošti neišvengiamiems klimato kaitos pokyčiams. Tyrimus centre atlieka dešimties Vakarų Afrikos šalių (Benin, Burkina Faso, Côte d‘Ivoire, The Gambia, Ghana, Mali, Niger, Nigeria, Senegal and Togo) ir Vokietijos mokslininkų komanda, glaudžiai bendradarbiaujanti su tarptautinėmis agentūromis – duomenų surinkimo centrais bei akcininkais.

Aukšto našumo skaičiavimo sistemos- kasdieniams uždaviniams spręsti

„Šis projektas BAIP bendrovei labai svarbus keletu aspektų. Visų pirma jis įrodė, kad aukšto našumo skaičiavimo sistemų (HPC) pagalba atliekami sudėtingi skaičiavimai šiandien realiai pasitarnauja sprendžiant sudėtingus ir labai svarbius kasdienės veiklos uždavinius. Stebime rinką ir pagrįstai prognozuojame sparčią šių technologijų plėtrą. HPC teikiamo duomenų apdorojimo pranašumo poreikis stipriai išaugo mokslinių tyrimų, medicinos, inžinerijos, bankų, kibernetinio saugumo, švietimo, aplinkosaugos bei daugelyje kitų veiklos sričių.

Be to, nuo šiol mes, būdami kritinės IT infrastruktūros profesionalų komanda, kalbame ne tik apie serverius, duomenų saugyklas, bet ir apie tyrimus, prognozavimą, modeliavimą ir t.t.. Tokiu būdu stipriai priartėjame prie kliento veiklos procesų, užtikrindami jo sklandžios ir nepertraukiamos veiklos sėkmę. Įvyko ryškus evoliucinis organizacijos ir jos teikiamų paslaugų pokytis,“ projekto reikšmę komentavo BAIP Generalinis direktorius Gytis Umantas.

Į HPC teritoriją vis labiau skverbiasi GPU architektūra paremtos HPC sistemos

Aukšto našumo skaičiavimo sistemas BAIP diegia ir atnaujina jau nuo 2011 metų. „Keičiantis technologijoms, keičiasi ir šių sistemų architektūriniai sprendimai. WASCAL IT kompetencijų centre suprojektuota HPC sistema yra paremta klasikine, CPU pagrindu paremta architektūra. Tokia klasikinė architektūra patikrinta laiko, yra sukauptas tam tikras žinių bagažas, kaip tokias sistemas eksploatuoti optimaliausiu būdu. Kita vertus, į HPC teritoriją vis labiau skverbiasi GPU architektūra paremtos HPC sistemos (arba hibridiniai variantai), o tai leidžia optimizuoti architektūrinius sprendinius dar labiau. Matome, kad dėl šios priežasties aukšto našumo skaičiavimų sistemos jau tampa ne tik universitetų ir mokslinių institucijų naudojamu įrankiu, bet vis labiau plinta ir kitose srityse – bankiniame sektoriuje, dirbtinio intelekto (AI), mašininio mokymosi (ML), giliojo mokymosi (DL) poreikius turinčių įmonių produktų kūrime ir realizavime. Akivaizdu, kad aukšto našumo skaičiavimo sistemų pritaikomumas versle, moksle ir kitose srityse sparčiai plečiasi, ateityje prognozuojame panašių projektų proveržį Lietuvoje ir visame pasaulyje,“ komentuoja BAIP Technologinių sprendimų skyriaus vadovas Rėdas Šimelis.

Klimato kaita veikia visus pasaulio regionus

Daugelis besivystančių pasaulio šalių, didele dalimi priklausančių nuo žemės ūkio, yra vienos iš labiausiai nukentėjusių nuo klimato kaitos padarinių. 2016-ais metais Afrikos ekonomikos komisija (ECA) išplatino pranešimą, kuriame pabrėžė inovatyvių technologijų svarbą ieškant klimato kaitai atsparios ekonominės plėtros būdų Afrikos šalyse. Norint operatyviai reaguoti į klimato kaitos sąlygotus pokyčius ir apsaugoti ypač jautrius regionus, labai svarbu operatyviai rinkti ir apdoroti didžiulius duomenų kiekius, o juos apdorojus – modeliuoti ir prognozuoti būsimus klimato kaitos pokyčių sukeltus padarinius. Šiandien įdiegtos aukšto našumo skaičiavimo sistemos užtikrins savalaikę ir vertingą paramą priimant svarbius politinius ir ekonominius sprendimus.

(Nuotraukoje: Burkina Faso studentai- doktorantai kuria klimato kaitos modelius)

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite