Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

Tyrimas: kas antra šalies bendrovė 2022 metais sieks skaitmenizacijos

ĮžvalgosNaujienos
2022 / 01 / 11
3 Min. skaitymo

Efektyvumo didinimas (58 proc.), veiklos skaitmenizavimas ir naujų technologijų diegimas (50 proc.) bei kaštų taupymas (47 proc.), – tokius pagrindinius tikslus kelia šalies bendrovės, planuodamos investicijas į IT 2022 metams. Investicijų, neskaitant išlaidų IT palaikymui, į IT 2022 metais neplanuoja vos 4 proc. respondentų. Šiuos rezultatus atskleidė „Novian“ programavimo ir IT infrastruktūros paslaugų įmonių grupės užsakymu atliktas tyrimas apie šalies įmonių ir organizacijų IT poreikius.

Tyrime, kurį 2021 m. lapkritį-gruodį atliko KOG rinkodaros ir komunikacijos mokslų institutas, iš viso dalyvavo 200 – 150 verslo ir 50 viešojo sektoriaus vidutinių ir didelių – šalies bendrovių atstovų, atsakingų už IT sprendimus organizacijoje.

„Tyrimas atskleidė įdomių tendencijų apie pandeminį laikotarpį išgyvenančias bei prie jo prisitaikančias Lietuvos bendroves. Viena vertus, investicijomis į IT siekiama koncentruotis į bazinius poreikius didinti efektyvumą ir taupyti kaštus, kita vertus, nepamirštamas ir veiklos skaitmenizavimas. Vertinant pagrindines kryptis, šiemet išsiskiria planai investuoti į darbo vietos įrangą, kibernetinio saugumo didinimą ir programinės įrangos atnaujinimą,  į penketuką pakliūva ir dokumentų skaitmeninimas bei procesų automatizavimas“, – sakė „Novian“ grupės vadovas Evaldas Rėkus.

Pasak jo, tokie tyrimo rezultatai rodo, kad skaitmeninės transformacijos sąvoka šalyje tampa vis platesnė ir apima ne tik tokias pagrindines funkcijas kaip programavimas ir IT infrastruktūros diegimas bei priežiūra, bet ir dokumentų skaitmeninimą, veiklos procesų automatizavimą bei duomenų analitikos taikymą.

„Tai lemia ir platesnį požiūrį į duomenis – skaitmenizuojant vis daugiau sričių, vis aktualesnis tampa poreikis įveiklinti arba „įdarbinti“ duomenis. Be to, įmonių investicijų planus diktuoja ir pandeminė situacija, kuomet nuotolinė arba hibridinė darbo vieta tampa nauju standartu“, – sakė „Novian“ grupės direktorius.

Atnaujins darbo vietų įrangą

Tyrimas parodė, kad dažniausiai į IT planuojamas investicijas 2022 metais organizacijos ketina skirti darbo vietų įrangai: į kompiuterius ir su jais susijusią įrangą planuoja investuoti beveik 6 iš 10 organizacijų. Tai aktualiau įmonėms, kuriose dirba nuo 50 iki 99 darbuotojų.

2 iš 5 organizacijų šiemet planuoja investicijas į kibernetinio saugumo didinimą, o trečdalis – atnaujinti programinę įrangą. Daugiau kaip ketvirtadalis organizacijų planuoja skaitmeninti dokumentus bei automatizuoti, robotizuoti veiklos procesus.

„Skaitmenizacija gali prisidėti ir užtikrinant plėtros efektyvumą bei priimant duomenimis pagrįstus sprendimus, ir automatizuojant procesus“, – sakė E. Rėkus. 

Tyrimo duomenimis, investicijos į veiklos procesų automatizavimą ar robotizavimą bei į kibernetinio saugumo didinimą 2022 metais yra ženkliai aktualesnės pramoninės gamybos įmonėms ir mažiau aktualios viešojo sektoriaus, pedagogine veikla užsiimančioms bendrovėms.

Svarbiausia – sistemų suderinamumas

Tyrimo duomenimis, įgyvendinant IT projektus, 7 iš 10 organizacijų svarbiausi yra du aspektai: suderinamumas su esamomis IT sistemomis (71 proc.) bei projekto kaina (68 proc.). Projekto kaina, beje, yra aktualesnė viešojo sektoriaus įmonėms ir mažiau svarbi didelėms įmonėms.

Trečioje vietoje pagal svarbą atsidūrė profesionali IT partnerio pagalba, kurią įvardijo kas antras (53 proc.) tyrimo dalyvis. Daugiau nei trečdalis organizacijų tarp svarbiausių aspektų įgyvendinant IT projektus pasirinko jų įgyvendinimo laiką nuo idėjos iki įdiegimo, ir kiek daugiau nei ketvirtadalis įvardijo galimybę įdiegti naujausias technologijas bei gauti kuo daugiau paslaugų iš vieno IT tiekėjo. 

E. Rėkaus teigimu, šie rezultatai rodo IT pirkimų racionalumą. „Neskubama stačia galva diegti naujausių technologijų, tačiau siekiama pritaikyti, adaptuoti naujoves su šiuo metu naudojamomis informacinėmis sistemomis ir turima IT infrastruktūra“, – sakė vadovas.

Pasak jo, tokias tendencijas pastebi ir „Novian“ grupės įmonės. „Šiuo metu matome organizacijų poreikį esamą IT ūkį ir jo sparčią plėtrą suderinti taip, kad rezultato nereiktų ilgai laukti, tuo pačiu netrikdant esamų sistemų veiklos.

Vienas lanksčiausių sprendimų šioje situacijoje yra pasitelkti mikroservisų architektūrą ir „DevOps“ praktikas. „Novian“ grupės įmonės turi patirties, kaip esamas IT technologijas mažais žingsniais keisti pažangesnėmis, kurios leistų organizacijai veikti efektyviau ir lanksčiau, taip pat greičiau reaguoti į aplinkos pokyčius“, – pasakojo E. Rėkus.

Organizacijos tikisi greitų IT projektų

Tyrime dalyvavusios organizacijos nurodė ir kiek laiko turėtų trukti skaitmeninio projekto diegimas, skaičiuojant nuo darbų derinimo pradžios iki kol galėtų pradėti juo naudotis.

Dažniausiai įmonės norėtų, kad toks projektas truktų 3 mėnesius arba pusę metų. Tokį laikotarpį pasirinko atitinkamai 23 proc. ir 22 proc. tyrimo dalyvių. Dar bene penktadalis respondentų atsakė, kad projektas turėtų būti įgyvendintas per mėnesį laiko ir trumpiau (19 proc.), 7 proc. – per metus, o 16 proc. tyrimo dalyvių teigė, jog laikas nėra svarbus.

„Apibendrinant, galima teigti, kad aktualiausi organizacijoms yra pakankamai greiti projektai. Galimybę paspartinti projektus taip pat suteikia „low-code“ sprendimų naudojimas, o užtikrinti sklandesnį jų įgyvendinimą leidžia ir programavimo bei IT infrastruktūros poreikių derinimas, – tai siūlo ir „Novian“ grupės įmonės“, – sakė „Novian“ grupės vadovas.

Nuo 2020 m. „Novian“ grupės įmonės suvienijo pajėgas ir klientams teikia organizacijoms bendrus IT sprendimus pagal konkrečius jų poreikius – nuo sparčios automatizacijos pasitelkiant „low-code“ sprendimus, kompiuterinių darbo vietų aptarnavimo iki atskirų sričių informacinių sistemų programavimo, dokumentų skaitmeninimo bei IT infrastruktūros kūrimo ir priežiūros. Taip pat grupės įmonės įgyvendina skaitmeninės transformacijos, dirbtinio intelekto, debesų kompiuterijos, superkompiuterių (HPC) ir kitus aktualius sprendimus.

Pastaba: naudojant „Novian“ atlikto tyrimo duomenis, nuoroda į tyrimo šaltinį yra būtina.

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite