Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

„Stansefabrikken“ metalo dažymo kokybei užtikrinti – tūkstančiai automatizuotų įrašų

Atvejų analizėsNaujienos
2022 / 05 / 30
3 Min. skaitymo

Beveik 20 metų Ukmergėje veikiančios metalo apdirbimo įmonės „Stansefabrikken“ klientai tikisi, kad jų gaminių dažytos metalo dalys bus apsaugotos nuo korozijos iki 50 metų. Tam būtina turėti patikimai veikiančią Kokybės kontrolės sistemą. Ją atnaujinti padėjo programavimo bendrovė „Novian Systems“, pasitelkusi sparčios automatizacijos galimybes suteikiančias „Microsoft Power Platform“ technologijas.

Šiandien daugiau kaip 250 darbuotojų turinti Norvegijos kapitalo įmonė „Stansefabrikken“ džiaugiasi prieš dvejus metus pradėtais verslo valdymo (ERP, angl. Enterprise resource planning) ir Kokybės kontrolės sistemos atnaujinimo rezultatais.

„Įdiegę naująją kokybės kontrolės sistemą bei efektyvias naujoves, galime garantuoti metalo gaminių dažymo paslaugas, atitinkančias aukščiausius kokybės reikalavimus“, – sako lakštinio metalo apdirbimo srityje besispecializuojančios „Stansefabrikken“ dažymo padalinio gamybos inžinierius Tadas Malinauskas.

Pasak jo, būtent miltelinio dažymo kokybės vertinimo kriterijai bendrovės klientams yra vieni reikšmingiausių. Dažymo kokybės, kokybės vertinimo ir atsekamumo reikalavimai yra griežtai apibrėžti klientų bei sertifikavimo institucijų pagal tarptautinius standartus.

Dešimtys tūkstančių kokybės kontrolės įrašų per savaitę

Poreikis perkurti technologiškai pasenusias programas, skirtas „Stansefabrikken“ darbui su itin svarbia – miltelinio dažymo – linija, atsirado įmonei nusprendus migruoti Verslo valdymo sistemą į debesijos paslaugą. Aplikacijas, skirtas integruoti miltelinio dažymo linijas su ERP sistema, nuspręsta atnaujinti pasitelkiant „Microsoft Power Apps“ ir „Microsoft Power BI“ technologijas.

Naujoji „low-code“ technologijomis pagrįsta kokybės kontrolės sistema „Stansefabrikken“ dažymo linijoje veikia nuo šių metų pradžios. Įgyvendinant projektą, buvo sklandžiai perdiegtos sudėtingos aplikacijos, išorinės integracijos, įdiegtos naujovės miltelinio dažymo linijoje.

„Šiandien „Novian Systems“ įdiegtos naujovės leidžia atlikti reikalingus kokybės matavimus, gauti su dažomu gaminiu susijusią informaciją ir automatiškai per „Bluetooth“ nuskaityti duomenis iš pramoninių matavimo įrankių. Matavimo duomenys yra apdorojami ir kaupiami kliento informacinėje sistemoje“, – pasakojo „Novian Systems“ „Power Platform“ skyriaus vadovė Justė Shapiro.

„Per savaitę atliekame 200-300 skirtingų dažymo užsakymų, kiekvienam jų reikia nuo 10 iki 100 kokybės kontrolės įrašų, priklausomai nuo užsakyto kiekio. Taigi, turime vidutiniškai 10-20 tūkstančių kokybės kontrolės įrašų per savaitę“, – sakė „Stansefabrikken“ gamybos inžinierius T. Malinauskas.

Greitis – vienas iš svarbiausių kriterijų

Renkantis „Microsoft Power Platform“ technologijas Kokybės sistemai atnaujinti, pagrindiniai kriterijai buvo aplikacijos greitis, vertinant generuojamą kokybės kontrolės įrašų eilučių skaičių, ir duomenų analitikos galimybės tokiam duomenų kiekiui.

„Tikimės, kad įmonėje dirbantiems operatoriams ši naujovė leis sutrumpinti programų priežiūros ir reakcijos laiką. Preliminariai manome, kad dažymo linijos procesuose sutaupysime iki 5 proc. darbo laiko“, – pasakoja „Stansefabrikken“ atstovas.

Jo teigimu, naujovės yra itin aktualios užtikrinant „Stansefabrikken“ gaminių kokybę. „Klientas tikisi, kad jo gaminio metalinės dalys bus apsaugotos nuo korozijos iki 50 gaminio gyvavimo metų“, – sakė T. Malinauskas.

Naujovės – svarbi „Stansefabrikken“ skaitmenizacijos dalis

„Diegdami naujausius sprendimus, pirmiausia galvojame, kiek efektyviai jie gali prisidėti prie gamybos procesų, kasdienių užduočių bei vertės klientams kūrimo“, – pasakojo „Stansefabrikken“  atstovas.

Pasak jo, skaitmenizacija – vienas iš pagrindinių įmonių grupės strateginių tikslų, todėl bendrovė daug dėmesio skiria darbui su verslo valdymo sistema.

T. Malinausko teigimu, nuo 2012 metų bendrovės naudota sistema kasmet seno technologiškai. Be to, ji buvo per daug modifikuota pagal verslo poreikius, kad būtų galima ją paprastai atnaujinti. Šioje verslo valdymo sistemoje bendrovė naudojo 13 išorinių aplikacijų.

Prieš dvejus metus pradėjus bendradarbiauti su „Novian Systems“, pirmuosius metus „Stansefabrikken“ įvardija kaip mokymosi kartu laiką, tačiau po pilotinio projekto pavyko rasti sinergiją. Projekto metu, pasitelkus „Microsoft Power Platform“, buvo atnaujintos 4 sudėtingiausios aplikacijos, naudotos miltelinio dažymo linijos integravime su ERP sistema.

„Stansefabrikken“ atstovas pabrėžė, kad naujoji ERP – „Epicor“ sistema „Kinetic 2021“ – yra nuolat atnaujinama, todėl kartu su „Novian“ atnaujintos vidinės integracijos turi būti iš naujo per labai trumpą laiką perintegruojamos ir ateityje.

Siekia kurti didžiausią pridėtinę vertę

„Bendradarbiaudami su skirtingų sričių klientais, visuomet siekiame rasti nišą, leidžiančią gauti didžiausią pridėtinę vertę iš „Microsoft Power Platform“ technologijų. Gamyba – ne išimtis“, – pasakojo J. Shapiro.

Pasak jos, paprastai skaitmenizuodamos veiklą organizacijos koncentruojasi į siekį optimizuoti ir efektyvinti vidaus procesus, minimizuojant žmonių darbą, o gamyboje neretai pirmiausia skaitmenizuojami procesai, susiję su įrenginių valdymu.

„Vienas iš dažnesnių gamybos iššūkių yra susijęs su informacijos surinkimu, kaupimu vienoje sistemoje ir gautų rezultatų analize, kuri leidžia patikrinti gamybos procesų efektyvumą. Tai ypač aktualu įmonėse, kurios neturi išmaniųjų įrenginių, perduodančių informaciją iš vienos sistemos į kitą“, – pasakojo J. Shapiro.

Sparčios automatizacijos su „Microsoft Power Platform“ galimybės gamyboje

  • Projektų finansinio planavimo procesas
  • „Lean“ stebėsenos sprendimas
  • Tiekimo grandinės valdymo sprendimai
  • Produkto gamybos apskaita
  • Gamybos planavimo automatizavimas
  • Produkto įvedimo į rinką procesas
  • Kokybės kontrolės skaitmenizavimas
  • Techninės priežiūros procesų kontrolė
  • Įrenginių inventorizacijos procesas
  • Elektroniniai gamybos žurnalai

Paprastai darbas su klientais pradedamas nuo jų vidaus procesų analizės, turimos IT infrastuktūros, kitų detalių revizijos. „Kartais klientai ateina su konkrečiu poreikiu, pavyzdžiui, siekiu matuoti veiklos efektyvumą. Tačiau neretai paaiškėja, kad su turimais duomenimis efektyvumo matavimas nebus tikslus ir juos reikia rinkti papildomai“, – pasakojo „Novian“ atstovė.

Būtent „Microsoft Power Apps“, pasak J. Shapiro, pirmiausia ir pasitarnauja duomenims surinkti, o jie naudojami analitikai ir efektyvumui matuoti. „Pajutusios, kokią pridėtinę vertę kuria procesų automatizavimas su „Microsoft Power Plaftorm“ technologijomis, organizacijos supranta, kad jas galima plačiau pritaikyti ir kitiems procesams optimizuoti“, – pabrėžė „Novian“ atstovė.

„Novian“ IT ūkio valdymo, programavimo ir skaitmeninimo sprendimai

Be populiarėjančių „low-code“ sprendimų „Novian“ įmonės organizacijoms ir verslui pagal konkrečius jų poreikius siūlo platų IT sprendimų ir paslaugų spektrą – nuo programavimo, IT infrastruktūros priežiūros iki skaitmeninimo.

„Novian“ įmonių projektai 2016-2021 m. apėmė daugiau kaip 50 šalių nuo Europos iki Afrikos, Azijos ir Amerikos. Jau ne vienus metus „Novian“ įmonės įgyvendina projektus įvairiose verslo, e. valdžios srityse, sprendimus aviacijos, gynybos, energetikos srityse.

Šaltinis: vz.lt projektas.

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite