Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

„Novian“ grupės įmonė sukurs Brazilijos skrydžių vadovų darbo laiko planavimo sistemą

Naujienos
2024 / 01 / 04
3 Min. skaitymo

Informacinių technologijų grupei „Novian“ priklausanti Lietuvos programavimo bendrovė „Novian Pro“ sukurs informacinę sistemą Brazilijos oro erdvės skrydžių vadovų darbo laikui planuoti. Tai numatanti sutartis pasirašyta su Brazilijos oro erdvės kontrolės sistemos įgyvendinimo komisija (CISCEA, angl. The Commission for the implementation of the Brazilian air space control system).

Naujoji sistema bus skirta pagrindinei Brazilijos oro erdvės kontrolės sistemos organizacijai – Brazilijos oro pajėgų šalies oro erdvės kontrolės departamentui (DECEA) prie Gynybos ministerijos. Ji leis įvertinti dviejų iš keturių Brazilijos skrydžių valdymo centrų (port. CINDACTA) – Kuritibos ir Resifės – skrydžių vadovų darbo laiko planavimo poreikį pagal numatomus skrydžius ir užimtumą, priskirti šiuos darbuotojus pamainoms pagal jų kompetencijas, planuoti jų darbo ir poilsio laiką darbo metu, taip pat ilgalaikius poreikius.

„Oro erdvės kontrolės sistemos įgyvendinimo komisijai efektyvus skrydžių vadovų darbo laiko planavimas yra kritiškai būtinas – jis leidžia ne tik valdyti laiką, bet ir užtikrinti saugesnį sistemos veikimą. Vertiname „Novian Pro“ patirtį šioje srityje ir tikime, kad jų kuriama sistema leis mums lanksčiai planuoti ir kasdienį darbą, ir ilgalaikius procesus“, – sako CISCEA prezidentas brigados generolas Alexandre Arthur Massena Javoski.

Brazilijos oro erdvės kontrolės sistemą (SISCEAB) sudaro apie 22 mln. kvadratinių kilometrų ploto kontroliuojama oro erdvė, apimanti ne tik žemyninę Brazilijos dalį, bet ir dalį Atlanto vandenyno. Ji oro erdvės kontrolei užtikrinti teikia aukšto lygio technologijų, personalo ir tyrimų paslaugas. Valdymo struktūra yra padalinta į 5 regioninius valdymo centrus (ACC), 42 artėjimo tūpti valdymo centrus (APP) bei 57 oro uosto skrydžių valdymo bokštus (TWR). Organizacijoje iš viso dirba daugiau kaip 12 tūkst. kariškių ir civilių darbuotojų, iš jų 4 396 yra skrydžių vadovai.

Projekto techninį vertinimą, kad sukurta programinė įranga tiktų SISCEAB poreikiams, atliks CISCEA specialistai kartu su DECEA poskyrių atliekamu veiklos vertinimu ir patyrusiu CINDACTA – skrydžių valdymo centro – specialistu. Šią komandą sustiprins „Eurocontrol“ Mastrichto ATM žinių centras (MAKC), kuris konsultuos dėl procesų ir geriausios praktikos.

„DECEA vykdo itin svarbią užduotį – valdo didžiulę Brazilijos oro erdvę. Esu įsitikinęs, kad „Eurocontrol“ Maastrichto viršutinės erdvės kontrolės centro (angl. UAC, upper area control) patirtimi pagrįstas prototipas, kurį projekto metu toliau tobulins „Novian Pro“, bus tinkamas sprendimas norint užtikrinti efektyvų personalo planavimą, taip prisidedant prie sklandžios oro transporto kontrolės Brazilijos oro erdvėje“, – sako MAKC vyresnysis vadovas Flemming Nyrup.

„Šiuo projektu ne tik stipriname pozicijas aviacijos projektų srityje, bet ir įžengiame į Brazilijos rinką. Tikime, kad mūsų kuriami pažangūs programavimo sprendimai taps tvirtu atspirties tašku pristatant grupės įmonių galimybes ir kitose Pietų Amerikos šalyse“, – sako „Novian“ vadovas Tomas Vitkus.

Naujoji sistema bus kuriama prototipo, kurį „Novian Pro“ 2020 metais sukūrė DECEA organizacijai, pagrindu. Šio projekto metu Europos civilinės bei karo aviacijos organizacijos „Eurocontrol“ patirtimi bei procesais paremtas prototipas bus papildytas naujomis funkcijomis: sistema bus pritaikyta atsižvelgiant į Brazilijos reguliavimą ir vidinius DECEA susitarimus, įgyvendinta galimybė naudotis ja mobiliuosiuose įrenginiuose, formuojami konsoliduoti ilgalaikio darbuotojų planavimo planai.

„Mums šis projektas reiškia pasitikėjimą, patvirtinantį mūsų svarų įdirbį aviacijos srityje – tokio pobūdžio sistemos reikalauja ne tik srities išmanymo, bet ir ypatingo tikslumo. Pasitelkdami naujas technologijas, kurių patikimumas jau patvirtintas naudojant jas kitose kritinėse sistemose, sieksime efektyviai įgyvendinti sutartyje numatytus įsipareigojimus“, – sakė „Novian Pro“ generalinis direktorius Rimvydas Jančiauskas.

Nuo 2004 m. veikianti informacinių sistemų ir programinės įrangos kūrimo bendrovė praėjusių metų pabaigoje pakeitė pavadinimą ir šiuo metu veikia „Novian Pro“ vardu. Įmonė yra sukaupusi patirties aviacijos, gynybos, energetikos, kosmoso technologijų srityse. Jos veikla apima informacinių sistemų kūrimą ir integravimą, dirbtinio intelekto sprendinių taikymą, išmanius duomenų mainų sprendimus, didžiųjų duomenų analitiką, valdymo procesų organizacijose skaitmenizavimą ir rizikų valdymą.

„Novian“ grupė veikia trimis kryptimis – programavimo, technologijų ir skaitmeninimo. Grupės bendrovės teikia klientams IT sprendimus pagal jų poreikius: nuo miesto ar šalies masto, atskirų sričių informacinių sistemų kūrimo, taip pat dokumentų skaitmeninimo ir duomenų įveiklinimo iki IT infrastruktūros diegimo ir priežiūros. 2022 m. „Novian“ grupės įmonės vykdė projektus 36 šalyse.

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite