Šiandien, kai duomenų analitika tampa vis svarbesnė kasdienei ir ilgalaikei organizacijų veiklai, jai skirto įrankio pakeitimas gali tapti iššūkiu. Keičiant verslo valdymo sistemą atnaujinti duomenų analitikos įrankį nusprendusiai „Mantingos“ įmonių grupei įgyvendinti šį procesą padėjo programavimo bendrovė „Novian Systems“. Ji užtikrino sklandų perėjimą prie „Microsoft Power BI“ naudojimo, neprarandant duomenų ir verslo įžvalgų tęstinumo.
Duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių gamintojos „Mantinga“ grupės įmonėms duomenų analitika yra ypač svarbi. Ji padeda apdoroti, suprasti ir interpretuoti verslo duomenis priimant kasdienius, periodinius bei strateginius sprendimus.
Grupės įmonės verslo analitikos įrankiais naudojasi jau ilgą laiką ir veiklą grindžia būtent jų pateiktų rodiklių paremtais sprendimais. „Šie rodikliai skirtingose įmonės tiekimo grandinės dalyse padeda stebėti toms sritims aktualią informaciją, indikuoti poreikius, išnaudoti palankias situacijas ar laiku išspręsti iškilusias problemas“, – sako „Mantingos“ grupės analizės ir planavimo skyriaus vadovė Giedrė Marcinauskienė.
Jos teigimu, duomenų analitika yra aktuali daugumoje grupės veiklos sričių, pradedant pirkimais, gamyba ir baigiant finansais ar realizacija. „Tiksli, kompleksiška ir pažangi analitika mums padeda priimti geriausius sprendimus ir taip pasiekti geriausių rezultatų“, – sako grupės analizės ir planavimo vadovė.
„Mantinga“ grupės įmonės analizuoja naujausius aktualius duomenis. „Duomenis jungiame iš visų mums aktualių sistemų ir šaltinių: ne tik iš grupės įmonių, bet ir partnerių. Juos jungiančios interaktyvios ataskaitos leidžia mums greičiau priimti teisingus sprendimus, greičiau atlikti veiksmus. Juos patogiai ir efektyviai panaudojus, sukuriama dar didesnė pridėtinė vertė“, – pabrėžė G. Marcinauskienė.
Ieškojo naujo duomenų analitikos įrankio
Pastaraisiais metais sparčiai plečiantis verslui, „Mantinga“ ieškojo sprendimo, kaip atnaujinti verslo valdymo sistemą ir su ja glaudžiai susijusį duomenų analitikos įrankį. Išanalizavus rinkoje siūlomus variantus, nuspręsta pasirinkti „Microsoft Power BI“.
„Pasirinkome šį sprendimą, nes galėjome jį geriau pritaikyti aktualioms verslo sritims ir jų reikmėms, integruoti su veiklos procesais. Nors dėl to sprendimo įgyvendinimas tampa sudėtingesnis ir brangesnis, toks integravimas mūsų įmonėms suteikia daugiau lankstumo ir kontrolės“, – sakė G. Marcinauskienė, vadovavusi naujojo analitikos įrankio diegimo projektui „Mantingos“ grupėje. Vienas iš argumentų renkantis „Microsoft Power BI“ įrankį buvo ir grupėje plačiai naudojama „Microsoft“ programinė įranga, kas leido sklandžiai sujungti turimas sistemas.
Pasirinkus naująjį įrankį, reikėjo suplanuoti diegimo darbus, kurie apėmė ir verslo logikos bei išimčių suderinimą.
Sklandų įrankio diegimą užtikrino „Novian Systems“
„Microsoft Power BI“ diegimas buvo vykdomas etapais visose „Mantinga“ grupės įmonėse. „Šiandien galime džiaugtis plačiai išvystytomis atskirų įmonių ir verslo sričių aplikacijomis. Tačiau, kol įmonė sparčiai auga ir nuolat keičiasi siekdama prisitaikyti prie dinamiškos rinkos, analitikos sprendimai taip pat gali būti nenutrūkstamai tobulinami“, – pasakojo G. Marcinauskienė.
Uždavinio įdiegti naująjį įrankį ir užtikrinti sklandų duomenų naudojimą viso proceso metu ėmėsi „Microsoft Power Platform“ sprendimus diegianti programavimo bendrovė „Novian Systems“. Jos specialistai taip pat prisideda prie duomenų modelių vystymo bei palaikymo.
Sklandus perėjimas prie naujos verslo valdymo ir analitikos sistemos „Mantinga“ grupei buvo vienas svarbiausių iššūkių. Ypač svarbu buvo užtikrinti, kad persikėlus iš senos verslo valdymo sistemos, nenutrūktų duomenų atnaujinimas ir su ja susietose analitikos programose.
„Kliento gamyba, pardavimai, finansai buvo paremti interaktyvių ataskaitų teikiamais duomenimis, todėl analitikos įrankis buvo pritaikytas taip, kad stebėtų duomenis ir senoje verslo valdymo sistemoje, kurią „Mantinga“ keitė palaipsniui, ir naujojoje, kuri buvo diegiama lygiagrečiai“, – sakė „Novian Systems“ „Power Platform“ vadovė Justė Leščinskė.
Pasak jos, tai padėjo verslui „nepamesti“ reikalingų duomenų ir toliau remtis analitikos teikiamomis įžvalgomis svarbių pokyčių metu. „Verslo analitikos įrankio keitimas buvo atsakingas procesas ir reikalavo abiejų pusių įsitraukimo. Džiaugiamės, kad galėjome lydėti klientą viso šio proceso metu“, – sakė „Novian Systems“ atstovė.
Sparti automatizacija aktuali daugeliui sričių
Analitikai skirtas įrankis „Microsoft Power BI“, kaip ir kitos „Microsoft Power Platform“ programos bei jų pagrindu kuriami sprendimai, yra paremti sparčios automatizacijos principu, tad juos galima greitai pritaikyti organizacijos poreikiams. Tai lemia, kad pasitelkus šias vadinamąsias „low-code“ programas mažesnėmis finansinėmis ir laiko sąnaudomis galima pasiekti greitesnių rezultatų.
Svarbus privalumas yra ir jų lankstumas – galimybė integruoti su „Microsoft“ ir kitų gamintojų sprendimais – verslo valdymo sistemomis, gamybos sistemomis, kitomis aplikacijomis. Dėl to šiandien „Microsoft Power Platform“ technologijos praverčia daugelyje sričių: nuo personalo valdymo, gamybos, administravimo, finansų iki visos organizacijos procesų automatizavimo.
Pasitelkdama „Microsoft Power Platform“ technologijas, „Novian Systems“ kuria ir kitus konkrečiam veiklos procesui automatizuoti pritaikytus „low-code“ programavimo sprendimus.
Padeda realizuoti klientų analitikos poreikius
„Microsoft Power BI“ sprendimai yra naudojami organizacijos veiklos analizei, taip pat įmonei svarbiems rodikliams stebėti. „Analitikos kelionėje dažnai atliekame „stuburo“ sukūrimo funkciją, t. y. parengiame kliento duomenų modelio architektūrą, pajungdami duomenis iš skirtingų šaltinių ir sukurdami pagrindinius rodiklius. Tolimesnis procesas priklauso nuo kliento poreikių. Neretai organizacijos, įgudusios naudotis „Microsoft Power BI“ įrankiu, dalį funkcionalumo realizuoja pačios: kuria ataskaitas, vizualizacijas“, – pasakojo J. Leščinskė.
Pasak jos, jau pradiniame etape reikia išsigryninti ir suprasti kliento poreikį: ką svarbu matuoti ir stebėti, kokie rodikliai versle yra lemiami, kas turi didžiausią įtaką.
„Vieni klientai juos puikiai žino ir gali patys tai identifikuoti bei dokumentuoti. Kitų partnerystė su mumis ir prasideda būtent nuo verslo analitikos poreikių detalizavimo, gerųjų praktikų pasidalinimo, „užvedimo“ ant kelio, nuo ko startuoti, iki pagalbos ir rekomendacijos, kaip pasirengti duomenis“, – pasakojo įmonės atstovė.
Kartais prieinama ir prie diskusijos, kokius duomenis pradėti „kaupti“, kad organizacija gautų svarbiausias įžvalgas. Būna, kad būtent poreikių detalizavimo etape nustatoma, kad vieną norima analizuoti, o visai kas kita yra kaupiama savo duomenų bazėse ar sistemose. „Tuomet teikiame rekomendacijas, kaip tinkamai parengti duomenis, ir prie analitikos siūlome grįžti vėliau“, – pasakojo J. Leščinskė.
Jos teigimu, bendrovės patirtis rodo, kad didžioji dalis klientų tęsia darbą su „Microsoft Power BI“ ne vienus metus: startavus nuo vieno etapo, pavyzdžiui, finansinių, pardavimo ataskaitų, pereinama prie gamybos, projektų valdymo, kokybės rodiklių stebėjimo ar kitų veiklos procesų analitikos.
Grupė veikia ir technologijų, skaitmeninimo srityse
„Novian“ grupės įmonės teikia programavimo, IT infrastruktūros ir skaitmeninimo sprendimus. „Novian“ kompetencijos programavimo srityje apima platų skaitmenizacijos projektų spektrą, o tarp jų išsiskiria patirtis Lietuvoje kuriant mokesčių administravimo sistemas, už Lietuvos ribų – darbas kosmoso, aviacijos ir gynybos sektoriuose.
Be to, daug dėmesio įmonės skiria inovacijų kūrimui bei įmonių įvairiems sektoriams sukurtai programinei įrangai – nuo savivaldybių, atliekų tvarkymo iki aviacijos ir kosmoso. Technologijų srityje grupės kompetencijos apima aukšto našumo skaičiavimo įrenginius ir jų klasterius, atvirojo kodo debesijos technologijų, aukšto patikimumo duomenų, skaitmeninimo ir kitus sprendimus.
Daugiau apie sparčios automatizacijos galimybes skaitykite čia.
Šaltinis – projektas vz.lt.