„Novian Systems“

Programavimo srityje dirbančios įmonės kuria informacines sistemas, verslo analitikos ir procesų automatizavimo sprendimus verslui bei viešajam sektoriui.

Lietuvos bendrovė „Novian Systems“ ir jai priklausanti Estijos bendrovė „Andmevara AS“ yra vertinamos kaip patikimų pritaikytųjų informacinių sistemų bei IT sprendimų kūrėjos, ypač viešojo sektoriaus srityje.

Nuo 2021-ųjų, prie „Novian Systems“ prijungus verslo analitikos ir procesų automatizavimo sprendimų bendrovę „Aceną“, „Novian Systems“ (iki 2020 m. pabaigos žinoma kaip „Algoritmų sistemos“) išplėtė programavimo paslaugų spektrą.

Itin daug patirties specialistai yra sukaupę kurdami mokesčių valdymo sistemas, taip pat aktyviai dirbdami e. sveikatos, aplinkos apsaugos, išmaniojo miesto, e. valdžios ir kitose srityse.

Dirbant su viešojo sektoriaus organizacijomis įgytos žinios praverčia ieškant sprendimų verslo įmonėms, ypač susijusiose srityse.

Grupės įmonės orientuojasi į sudėtingų pritaikytųjų informacinių sistemų valstybinėms institucijoms, didelėms ir vidutinėms įmonėms kūrimą, procesų skaitmenizaciją, verslo analitikos sprendimus, kartu su bendrovėmis „Novian Technologies“ ir „Zissor“ įgyvendina kompleksinius projektus.

Taip pat daug dėmesio skiriama  procesams efektyvinti pasitelkiant didžiųjų duomenų ir „duomenų ežerų“ (angl. Data Lake), dirbtinio intelekto, procesų robotizavimo sritis.

„Žengiame kartu su verslo bei organizacijų poreikiais ir siūlome platų programavimo paslaugų spektrą“, -

Evaldas Rėkus, „Novian Systems“ generalinis direktorius

Kompetencijos

„Novian Systems“ patirtis apima informacinių sistemų kūrimą pradedant „išmaniojo miesto“ transporto sprendimais, e. receptu ir baigiant indėliu į e. mokesčių, pajamų deklaravimo sistemų sukūrimą.

Nuo 2021-ųjų, prie „Novian Systems“ prijungus verslo analitikos ir procesų automatizavimo sprendimų bendrovę „Acena“, „Novian Systems“ teikia platesnį programavimo paslaugų spektrą.

Bendrovė siūlo „Microsoft“ sprendimais paremtas verslo efektyvumo, procesų pertvarkymo, verslo analitikos bei kitas paslaugas.

Estijoje veikianti „Andmevara AS“ prie „Novian“ įmonių grupės prisijungė 2016 metais.

Kilusi iš Estijos valstybinės organizacijos „Riigiarvutuskeskus“, „Andmevara“ aktyviai prisidėjo prie Estijos e. Vyriausybės projekto įgyvendinimo ir aptarnavo daugelį Estijos viešojo sektoriaus organizacijų.

2002-2015 metais bendrovė tvarkė Estijos gyventojų registrą, kuris, siekiant konsoliduoti tam tikras valstybės IT funkcijas, nuo 2016 m. perduotas Estijos IT ir vystymo centrui prie Vidaus reikalų ministerijos (SMIT).

Pagrindinės „Novian“ programavimo kompetencijos ir galimybės:

Projektai pokyčiams

Patirtis

E. receptas – efektyvesnis gydytojų darbas ir daugiau patogumo pacientams

Lietuvos Registrų centro tvarkoma e. sveikatos sistema šalyje išsiskiria tvarkomų duomenų kiekiu. Viena svarbiausių jos dalių yra nuo 2015 m. veikiantis e. receptas. Pasinaudojus šia galimybe, vien 2019 metais buvo išrašyta daugiau kaip 10 mln. e. receptų. Centralizuotą elektroninių receptų išrašymo ir tvarkymo sistemą sukūrė ir įdiegė bendrovė „Novian Systems“.

Plačiau

Skaitmenizuotas Lietuvos gyventojų ir būstų surašymas

2011 m. visuotinis Lietuvos gyventojų ir būstų surašymas vyko tradiciniu būdu, jam buvo pasitelkta 6 tūkst. surašinėtojų, o toks surašymas reikalavo didelių finansinių ir laiko sąnaudų. Siekdamas efektyviai naudoti valstybės lėšas, Lietuvos statistikos departamentas nusprendė šį procesą modernizuoti ir pasitelkti naujus IT sprendimus, kuriuos įdiegė bendrovė „Novian Systems“. Sukurta sistema leidžia gyventojų ir būstų surašymą atlikti naudojant pagrindinių valstybės registrų ir informacinių sistemų duomenis. Pirmąjį skaitmenizuotą visuotiną surašymą numatyta atlikti 2021 m.

Plačiau

Inovacijos tvariam atliekų tvarkymui

IVL Švedijos aplinkos tyrimų institutas ir „Novian Systems“ sukūrė informacinę sistemą WAMPS, padedančią planuoti, modeliuoti ir įgyvendinti įvairius atliekų tvarkymo scenarijus. Šis įrankis aštuonių Baltijos jūros regiono valstybių organizacijoms leido palyginti skirtingus atliekų tvarkymo scenarijus bei pasirinkti ekonomiškiausią.

Plačiau

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite

Mumis pasitiki

Partneriai

Klientai

Mumis pasitiki

Žinių kapitalas

ISO 9001

ISO 9001 kokybės vadybos sistemos standartą turi „Novian Systems“. Atitiktis šiam standartui užtikrina, kad organizacijoje veikiantys procesai yra valdomi, stebimi ir dokumentuojami laikantis geriausių pasaulio praktikų.

ISO 27001

Atitiktis ISO 27001 Informacijos saugos standartui apibrėžia taisykles, kurių turi būti laikomasi siekiant užtikrinti informacijos saugą laikantis tarptautinių standartų. „Novian Systems“ šį standartą įgijo 2008 metais.

ISO 14001

ISO 14001 aplinkosaugos vadybos sistemos standarto atitiktis „Novian Systems“ nuo 2012 metų garantuoja, kad ši įmonė veiklą vykdo atsižvelgdama į dabartinius aplinkosaugos iššūkius ir stengiasi į juos atsižvelgti mažindama gamtinių išteklių vartojimą, kurdama produktus ir paslaugas, kurie tausoja gamtą.

ISO 9001

Nuo 2011 m. „Andmevaros“ vartotojo palaikymo paslaugos įvertintos pagal kokybės valdymo sistemos 9001:2008 sertifikatą.

„Inovacijų prizas 2006“

VšĮ Lietuvos inovacijų centro kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija rengiamo nacionalinio konkurso „Inovacijų prizas 2006“ ekspertai įvertino „Novian Systems“ (tuometinę „Algoritmų sistemos“), paskelbdami prizininke „Inovatyvios įmonės“ kategorijoje. 2006 metais konkursui buvo pateiktos 68 paraiškos, iš kurių ekspertų komisija atrinko geriausias.

„Inovacijų prizas 2011“

VšĮ Lietuvos inovacijų centro kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija rengiamo nacionalinio konkurso „Inovacijų prizas 2011“ ekspertai įvertino „Novian Systems“, paskelbdami nugalėtoja „Inovatyvios įmonės“ kategorijoje. Po kelių atrankos etapų iš daugiau kaip dviejų šimtų besidominčių konkursu ir 79 galutinių dalyvių, nacionalinio konkurso „Inovacijų prizas“ nugalėtojais nominuota 14 įmonių 3 kategorijose.

Istorija

Pagrindiniai įvykiai

1970 m.

veiklą pradėjo Estijos valstybinė organizacija „Riigiarvutuskeskus“, iš kurios kilo „Andmevara“

1997 m.

įkurta „Andmevara“

2001 m.

veiklą pradėjo „Algoritmų sistemos“

2007 m.

veiklą pradėjo „Acena“

2008 m.

„Positor“ (vėliau BAIP grupė) įsigijo „Aceną“

2015 m.

„Acena“ išrinkta „Microsoft“ metų partneriu

2016 m.

„INVL Technology“ įsigijo „Algoritmų sistemas“

2016 m.

„INVL Technology“ įsigijo Estijos IT paslaugų bendrovę „Andmevara“

2018 m.

„Andmevara AS“ veikla atskirta į įmones „Andmevara AS“ ir „Andmevara Services OÜ“

2019 m.

„Algoritmų sistemos“ įsigijo „Andmevara AS“

2020 m.

„Algoritmų sistemos“ pakeitė pavadinimą į „Novian Systems“

2020 m.

„Acena“ prijungta prie „Novian Systems“

„Novian Systems“

Komanda

Evaldas_Rekus
Evaldas Rėkus

„Novian Systems“ ir „Andmevara AS“ direktorius

Paulius_Vaitkevicius
Paulius Vaitkevičius

„Novian Systems“ Verslo plėtros direktorius

Paulius Skamarakas
Paulius Skamarakas

„Novian Systems“ komercijos direktorius

Dainius_Buzas
Dainius Buzas

„Novian Systems“ Pardavimų projektų vadovas

Danute_Graziene
Danutė Gražienė

„Novian Systems“ Pardavimų projektų vadovė

Juste_Shapiro
Justė Shapiro

„Novian Systems“ „Power Platform“ skyriaus vadovė

Evaldas_Rekus
Evaldas Rėkus

„Novian Systems“ ir „Andmevara AS“ direktorius

Paulius_Vaitkevicius
Paulius Vaitkevičius

„Novian Systems“ Verslo plėtros direktorius

Paulius Skamarakas
Paulius Skamarakas

„Novian Systems“ komercijos direktorius

Dainius_Buzas
Dainius Buzas

„Novian Systems“ Pardavimų projektų vadovas

Danute_Graziene
Danutė Gražienė

„Novian Systems“ Pardavimų projektų vadovė

Juste_Shapiro
Justė Shapiro

„Novian Systems“ „Power Platform“ skyriaus vadovė